فروش ویژه نمک هفت سدیمی دی اتیلن پنتا متیلن فسفونیک اسید (DTPMP) در شیمیچی

نمک هفت سدیمی دی اتیلن پنتا متیلن فسفونیک اسید (DTPMP)

فسفونات ها دسته مهمی از مواد آلی با پایداری شیمیایی بالا هستند. این ترکیبات در حالت محلول به سختی هیدرولیز می شود.

با توجه به این خواص، این ترکیبات به طور گسترده ای در برخی صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال، در صنعت تصفیه آب از آنها برای جلوگیری از تشکیل رسوب در سیستم آب های خنک کننده، سیستم های نمک زدایی، به عنوان مهارکننده در میدان های نفتی با  رسوب گیری کلسیم فسفونات و نیز در صنایع مواد شوینده استفاده می شوند.

 

خانواده ی فسفونیک اسیدها شامل ترکیبات مختلفی است. برخی از فسفونات های پرکاربرد:
 • آلکیل پلی فسفونات ها (APP) مانند آمینوتریس (متیلن اسید فسفونیک) (ATMP)
 • اسید دی فسفونیک ۱-هیدروکسی اتیلیدین (HEDP)
 • اسید اتیلن دی آمین (متیلن فسفونیک) اسید (EDTMP)
 • دی اتیلن پنتا متیلن فسفونیک اسید (DTPMP)

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

نمک هفت سدیمی DTPMP

DTPMP یک پلی فسفونیک اسید می باشد که می تواند با یون های فلزی مانند سدیم کمپلکس های پایداری تشکیل دهد.

DTPMP به طور معمول به فرم نمکی قرار دارد، زیرا فرم اسید حلالیت بسیار کمی در آب دارد و در محلول های با غلظت بالا تمایل به تبلور دارد.

نمک های مختلف با خنثی سازی اسید تا یک pH خاص تهیه می شوند و کمپلکس های رایج مانند نمک های چهار سدیمی(HEDP.Na4) و هفت سدیمی (DTPMP.Na7) هستند.

مطالعه بیشتر:  سری فرمولاسیون تولید مواد شوینده با شیمیچی
نمک هفت سدیمی DTPMP  یک ترکیب  آلی پلی فسفونیک اسید ازت با وزن مولکولی ۷۲۷ گرم بر مول می باشد. pH نمک هفت سدیمی خنثی و رنگ محلول کهربایی شفاف می باشد. (شکل زیر)
این ترکیب جایگزین EDTA مورد استفاده قرار می گیرد.
نتایج آزمایش ها بر روی ترکیبات فسفونات نشان می دهد که در محیط های قلیایی و دماهای  بالا (بالای ۲۱۰ درجه سانتیگراد) نمک هفت سدیمی دی اتیلن پنتا متیلن فسفونیک اسید دارای اثر ضدرسوب و مهار خوردگی بهتر از سایر فسفونات ها می باشد. از این ترکیب به عنوان عامل کیلیت کننده و ضد خوردگی، در جلوگیری از تشکیل رسوب سولفات باریم (BaSO4) نیز به طور ویژه استفاده می شود.
چندین مطالعه در مورد اسید DTPMP و نمک های آن صورت گرفته که مطالعات بر روی فرمولاسیون این ترکیبات انجام شده و اطلاعات دقیقی در مورد دوز مورد استفاده از اسید فعال و نمک ها بدست نیامده است. اما احتمالی که داده می شود، برای اسید و یا نمک خنثی حداکثر تحریکات پوستی بسیار خفیف می باشد.

کاربردهای مهم نمک هفت سدیمی DTPMP

 1. کاربرد مهم‌تر فسفونات ها در مواد شوینده و تمیز کننده مانند سفید کننده ها به عنوان تثبیت کننده و ماده ی کمکی استفاده می شوند.
 2. به عنوان سختی گیر و حذف رسوبات در محافظ از ماشین لباسشویی، عمل می کنند.
 3. همچنین از  رشد و رسوب مواد معدنی جلوگیری می کنند و همچنین رسوبات تشکیل شده توسط این ترکیب شکسته و به تدریج از محیط های آبی و سیستم های عبور آب جدا می شود.
 4.  برای جلوگیری از تشکیل نمک های محلول در آب مثل کلسیم کربنات، کلسیم سولفات و … بسیار کاربردی هستند.
 5. از DTPMP برای حذف رنگ فلزات سنگین در محلول های سفید کننده بدون کلر استفاده می کنند. مکانیسم این عمل با غیرفعال کردن پراکسید است.
 6.  برای کند کردن یا جلوگیری از پوسته پوسته شدن در سیستم های آبی استفاده می شوند. پوسته پوسته شدن میدان نفتی، رسوب و تجمع بلورهای نامحلول (نمک ها) از مخلوطی از فازهای آبی ناسازگار در سیستم های فرآوری روغن است.
 7. در فرمولاسیون ساخت ژل ظرفشوی، قرص ماشین ظرفشوی، مایع ماشین لباسشوی، محصولات شستشوی مایع مانند ظرفشویی و دستشویی استفاده ی بسیاری دارد.
مطالعه بیشتر:  Acumer 2000 (آکومر 2000)/(پلیمر پلی آکریلیک اسید)/آنتی اسکالانت غشا

فروش ویژه نمک ۷ سدیم دی تی پی ام پی (DTPMP)

فروش این محصول با توجه به کاربردهای فراوان این ترکیب در مواد شوینده، بهسازی پساب های شهری و صنعتی، صنایع نیروگاهی، سیستم های شیمیایی بسیار بالا می باشد.

از طرفی متخصصان گروه شیمیچی در تولید این محصول و دیگر فسفونات ها فعالیت های بی نظیری دارند. مسئله ی مهم استفاده از ترکیبات شیمیایی موثر در ساخت مواد شوینده و یا در سیستم های دستگاهی نیست. چیزی که بیشترین اهمیت را دارد استفاده از مواد اولیه ی با کیفیت و فرمولاسیون صحیح می باشد. با اعتماد به دانش متخصصان با تجربه ی گروه تخصصی شیمیچی در تهیه و تولید نمک هفت سدیمی DTPMP خریدی عالی داشته باشید.

شما می توانید با کارشناسان مجرب شیمیچی از طریق تماس تلفنی و یا پیام واتساپ به شماره ی زیر ارتباط برقرار کنید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!