فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس| خط تولید نرم کننده حوله و لباس

2 هفته پیش
نرم کننده حوله و لباس

همگی ما با شنیدن نام نرم کننده، ذهنمان نا خودآگاه به سمت ماده غلیظ و کرمی رنگ که به منظور نرم کردن ساقه های مو استفاده می شود، می رود. اما لازم است بدانیم انواع دیگری از نرم کننده ها در بازار وجود دارند. نرم کننده های حوله و لباس یکی از اصلی ترن و مهم ترین نرم کننده های دنیا هستند. که نرمی و لطافت و تازگی را برای لباس های ما به ارمغان می آوردند. از جمله مزیت های این ماده می توان به اتوکشی آسان، حفظ رنگ و بافت لباس، نرمی و لطافت بیشتر لباس‌ها، کاهش چین و چروک لباس و … اشاره کرد. اگر فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس را نیاز دارید شیمیچی آن را در اختیار شما صنعت گران عزیز قرار می دهد.

فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس شیمیچى

با رواج استفاده از مواد شوینده ى مختلف در جهان، صنعت مواد شوینده بسیار گسترش پیدا کرده است. همینطور به علت این گستردگى علاقه ى بسیارى از افراد به سمت و سوى راه اندازى خط تولید محصولات شوینده به عنوان مثال فرمول ساخت نرم کننده حوله و لباس جلب شده است.
کارشناسان شیمیچى متخصص در ارائه

*خدمات فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس

*مشاوره ى صفر تا صد راه اندازى خط تولید نرم کننده حوله و لباس

*فرمول ساخت انواع شوینده به طور ویژه نرم کننده حوله و لباس

*پشتیبانى از فرمولاسیون ارائه شده تا محصول نهایى با کیفیت مطلوب مورد نظر حاصل شود و کارآمد در مشاوره ى رایگان در مورد فرمولاسیون و ساخت مواد شوینده مى باشند.

شما مى توانید براى کسب اطلاعات بیشتر با شماره هاى زیر تماس حاصل بفرمایید.
شماره تماس همراه : ٠٩٣۵۵٧٣٠٠٣٧
شماره تماس دفتر مرکزی : ٠٢١۴۴٣۴٠١٣١

shimichi-softener فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس| خط تولید نرم کننده حوله و لباس

معرفی اولین نرم کننده حوله و لباس

اولین استفاده از مواد به عنوان نرم کننده با پیشرفت صنعت نساجی و پارچه صورت گرفت.

در واقع می توان قرن ۲۰ را نقطه ی شروع برای استفاده از نرم کننده حوله و لباس در نظر گرفت زیرا در آن زمان فرایند تولید پنبه رنگرزی شده باعث ایجاد زبرى و خشکی روی الیاف نخ پنبه ای می شد.
این مسئله باعث شد نرم کننده هایی برای پنبه که به طور رایج شامل هفت قسمت آب، سه قسمت صابون و یک قسمت روغن زیتون، ذرت یا تالو بود ساخته شدند.
با پیشرفت علم شیمی آلی در بخش سنتز و ترکیب مواد برای رسیدن ‌به ترکیبات موثر و کارآمد، فرمولاسیون های پیشرفته تر با تاثیرگذاری بیشتر بر روی پارچه، به عنوان فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس در دهه ۱۹۹۰ طراحی شدند.

مایع نرم کننده حوله و لباس چیست؟

نرم کننده ها یک دسته از ترکیبات مایع هستند که در مجموعه محصولات شوینده خانگی برای ایجاد نرمی و لطافت روی لباس ها به کار برده می شوند.
از مایع نرم کننده حوله و لباس در ماشین لباسشویی به طور رایج استفاده می شود اما استفاده ی به صورت دستی نیز امکان پذیر است.
نکته ی مهم در مورد فرمولاسیون مایع نرم کننده حوله و لباس عدم‌ خاصیت شویندگی و لکه بری مایع نرم کننده بر روی حوله و لباس می‌باشد.

در واقع میتوان آن را یک یار کمکی برای شستشوی لباس در تاثیر پس از شستشو به حساب آورد. این محصول فواید زیادی دارد که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

مکانیسم عمل‌نرم‌کننده حوله و لباس

‎شستشوی لباس با استفاده از ماشین لباسشویی فشار زیادی به بافت البسه، به ویژه الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم می آورد.

به مرور الیاف سطح پارچه ساییده شده و فرسوده می شوند و این حالت هنگام خشک شدن در هوا، بافت لباس سفت و سخت می شود و احساس سختی به آن می دهد.

افزودن نرم کننده مایع پارچه به در انتهای شستشو باعث می شود لباس های شسته شده نرم تر شوند.

‎نرم کننده های پارچه سطح پارچه را با ترکیبات شیمیایی که دارای بار الکتریکی هستند می پوشانند و باعث می شوند نخ ها از سطح “بلند شوند” و در نتیجه بافت نرم و لطیف تری به لباس می بخشد.

نرم کننده های کاتیونی با جذب الکترواستاتیک به گروه های دارای بار منفی روی سطح الیاف متصل می شوند و بار آنها را خنثی می کنند. سپس زنجیره های آلیفاتیک طولانی به سمت خارج فیبر قرار می گیرند و لطافت به آن ها می دهد.

‎نرم کننده های پارچه خاصیت آنتی استاتیک را به پارچه ها منتقل می کنند. بنابراین از تجمع بارهای الکترواستاتیک روی الیاف مصنوعی جلوگیری می کنند، که به نوبه خود باعث از بین رفتن چسبندگی پارچه در هنگام دست زدن و پوشیدن، ترک خوردن صدا و جذب گرد و غبار می شود.

مزایای استفاده از مایع نرم کننده حوله و لباس

‎نرم کننده حوله و لباس

زمانی که از نرم کننده های حوله و لباس استفاده می کنید الیاف لباس شما نرم و ظاهر حوله و لباس برای مدت طولانی تری نو می ماند.

این محصول همانطور که از اسم آن پیداست باعث نرمی و حالت پذیری لباس شده و زبری آن را کاهش می دهد.

نرم‌کننده حوله و لباس اکتیو ضمن ایجاد نرمی و لطافت، خاصیت جذب آب را هم افزایش می‌دهد.

نرم‌کننده‌های لباس یک لایه ابریشمی روی لباس به جا می‌گذارند که باعث لطافت و ایجاد احساس خوشایند می‌شود، به همین دلیل پس از استفاده از نرم‌کننده نباید لباس‌ها را مجددا آبکشی کنید.

علاوه بر نرمی و ایحاد حس لطافت و خوشایند برای مصرف کننده، نرم کننده های حوله و لباس به دلایل دیگری نیز استفاده می شوند.

* اتوکشی آسان

* حفظ رنگ و بافت لباس

* نرمی و لطافت بیشتر لباس‌ها

* جلوگیری از ایجاد الکتریسیته ساکن در لباس

*کاهش چین و چروک لباس

*کاهش زمان خشک شدن لباس ها

*ایجاد عطر و بو با رایحه ی دلپذیر

انواع مواد با خاصیت نرم کنندگی حوله و لباس

‎ ترکیبات نرم کننده از نظر میل به پارچه های مختلف متفاوت هستند. بعضی بهتر روی الیاف پایه سلولز کار می کنند (یعنی پنبه) ، بعضی دیگر تمایل بیشتری به مواد آبگریز مانند نایلون ، پلی اتیلن ترفتالات ، پلی اکریلونیتریل و غیره دارند.

ترکیبات جدید مبتنی بر سیلیکون، مانند پلی متیل سیلوکسان، با روانکاری الیاف کار می کنند. تولیدکنندگان نیز از مشتقات با گروههای عاملی حاوی آمین یا آمید استفاده می کنند. این گروه ها اتصال نرم کننده را به پارچه ها بهبود می بخشند.

‎از آنجا که نرم کننده ها اغلب آبگریز هستند ، معمولاً به شکل امولسیون ظاهر می شوند.

در فرمولاسیون های اولیه ، صابون های دست دوم به عنوان امولسیون کننده تولید می شود. امولسیون ها معمولاً مایعات شیری مات هستند. با این حال ، میکرومولسیون هایی نیز وجود دارند که قطرات فاز آبگریز به طور قابل ملاحظه ای کوچکتر هستند. میکروامولسیون مزیت افزایش توانایی ذرات کوچکتر برای نفوذ به الیاف را فراهم می کند.

سازندگان اغلب از مخلوط سورفاکتانت های کاتیونی و غیر یونی به عنوان امولسیون کننده استفاده می کنند. رویکرد دیگر یک شبکه پلیمری ، یک پلیمر امولسیونی است.

‎علاوه بر مواد شیمیایی نرم کننده پارچه ، نرم کننده های پارچه ممکن است شامل اسیدها یا بازها برای حفظ pH مطلوب برای جذب ، عوامل ضد کف کننده سیلیکون ، تثبیت کننده های امولسیون ، مواد معطر و رنگ باشند.

‎نرم کننده های کاتیونی

‎نرم کننده های چرخه شستشو معمولاً حاوی سورفاکتانت های کاتیونی از نوع آمونیوم نوع چهار به عنوان ماده اصلی فعال کننده س سطح هستند. سورفاکتانت های کاتیونی به خوبی به الیاف طبیعی (پشم ، پنبه) می چسبند ، اما کمتر به الیاف مصنوعی می چسبند.

نرم کننده های کاتیونی با مواد سورفکتانت آنیونی در مواد شوینده سازگار نیستند زیرا با آنها ترکیب شده و رسوبی جامد ایجاد می کنند. به منظور جلوگیری از این مسئله مستلزم این است که نرم کننده در انتهای چرخه شستشو اضافه شود.

‎در گذشته، ماده فعال اکثر نرم کننده های موجود در اروپا ، ایالات متحده و ژاپن ، کلرید دی سدریل دی متیل آمونیم (DSDMAC) یا نمکهای کوات مربوطه بود. این ترکیبات مشتق شده از تالو به دلیل تجزیه بیولوژیکی ضعیف ، در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ با استر-کوات های ناپایدار جایگزین شدند.

‎نرم کننده های مرسوم ، که حاوی ۴-۶٪ ماده فعال هستند ، در بسیاری از کشورها تا حدی با مواد کنسانتره نرم کننده با حدود۱۲-۳۰٪ ماده فعال جایگزین شده اند.

نرم کننده های پارچه آنیونی

‎نرم کننده های آنیونی و عوامل ضد استاتیک می توانند به عنوان مثال نمک های مونو استرها و دی استرهای اسید فسفریک و الکل های چرب باشند. اینها اغلب همراه با نرم کننده های معمولی کاتیونی استفاده می شوند.

برخلاف نرم کننده های کاتیونی، نرم کننده های آنیونی می توانند مستقیماً با سورفاکتانت های آنیونی ترکیب شوند. بعضی از ترکیبات مانند استرهای فسفات اتوکسیله ، خاصیت نرم کنندگی ، ضد استاتیک و سورفاکتانت دارند.

نحوه مصرف مایع نرم کننده حوله و لباس

نرم کننده های پارچه با وجود محبوبیت روزافزون، از یک عیب عمده رنج می برند:

مواد شیمیایی نرم کننده با مواد شوینده سازگار نیستند و بنابراین نمی توان آنها را به لباسشویی اضافه کرد تا زمانی که تمام مواد شوینده در چرخه شستشو از بین برود.

در نتیجه ‎نرم کننده‌ها باید در آخرین مرحله شستشو مورد استفاده قرار گیرند. در ماشین‌های اتوماتیک معمولا محفظه کناری محفظه پودر که کوچکتر است، مخصوص نرم‌کننده لباس طراحی شده و به صورت خودکار در آخرین مرحله شستشو آبگیری می‌شود ولی اگر ماشین لباسشویی‌تان قدیمی است یا اتوماتیک نیست، خودتان باید نرم‌کننده را به صورت دستی، در آخرین دور آبکشی اضافه کنید. نرم کننده حوله و لباس نباید با هیچ شوینده دیگری مخلوط شود.

فرمول ساخت نرم کننده حوله و لباس

شیمیدانان محصول نرم کننده های پارچه را برای پاسخگویی به مجموعه ای از نیازهای خاص بازار فرموله می کنند.

فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس مناسب ابتدا باید ویژگی های مختلف مورد نظر مصرف کنندگان مانند

 1. نرمی برتر
 2. بهبود سر خوردن
 3. کاهش چین و چروک در طول چرخه شستشو
 4. بهبود از بین بردن چین و چروک پس از شستشو
 5. حفظ بهتر رنگ
 6. افزایش محافظت از ایجاد لکه ها را ارائه دهد.

علاوه بر این ، فرمول ها باید از نظر ایمنی ، سازگار با محیط زیست ، از نظر زیبایی و مقرون به صرفه باشند. متخصصان شیمیچی برای طراحی فرمولاسیون هایی که هم موثر و هم مقرون به صرفه هستند ، از ارزیابی های فنی همراه با آزمایش مصرف کننده استفاده می کنند.
ترکیبات به کار رفته در فرمولاسیون نرم کننده و حوله و لباس شامل‌ چند نوع مواد شیمیایی می شود.

مواد تشکیل دهنده اصلی

 • عوامل نرم کننده: فرمول های نرم کننده اولیه پارچه، پراکندگی نسبتاً ساده ای از مواد چربی بود که پس از شستشو بر روی الیاف پارچه رسوب می کند. یکی از متداول ترین مواد مورد استفاده پیه دی هیدروژنه دی متیل آمونیوم کلراید (DHTDMAC) بود که متعلق به دسته ای از مواد است که به عنوان ترکیبات آمونیوم کواترنر یا کوات شناخته می شود.برای غلبه بر این مشکل ، فرمولاسیون های مدرن از کوات ها در ترکیب با سایر مواد موثرتر استفاده می کنند. این ترکیبات جدید تا حدودی خاصیت کمی نسبت به پارچه دارند که باعث می شود کمتر در جذب آب تداخل ایجاد کنند.یکی از کلاسهای جدید مواد که امروزه در فرمولاسیون نرم کننده پارچه استفاده می شود ، پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) است. Siloxane مایعی بر پایه سیلیکون است که توانایی روانکاری الیاف را دارد تا باعث نرم شدن و سهولت اتوکشی شود. سیلیکون های دیگر که در نرم کننده ها استفاده می شوند شامل سیلیکون های عملکرد آمین ، سیلیکون های عملکرد آمید و صمغ های سیلیکون هستند. این مشتقات سیلیکونی اصلاح می شوند تا ماهیت بیشتری نسبت به پارچه داشته باشند و می توانند احساس آن را به طرز چشمگیری بهبود بخشند.
 • امولسیون کننده ها: مواد مورد استفاده در نرم کننده پارچه به دلیل خاصیت روغنی بودن معمولاً در آب حل نمی شوند. بنابراین ، نوع دیگری از مواد شیمیایی ، معروف به امولسیون کننده ، باید به فرمول اضافه شود تا مخلوط پایدار تشکیل شود. بدون امولسیون کننده‌ها ، مایع نرم کننده به دو مرحله تقسیم می شود ، دقیقاً مانند سس سالاد روغن و سرکه.

در فرمولاسیون نرم کننده پارچه سه نوع امولسیون کننده وجود دارد: میکرو امولسیون، ماکرو امولسیون و پلیمرهای امولسیونی.

امولسیون های ماکرو پراکندگی خامه ای روغن و آب شبیه لوسیون های دست یا نرم کننده های مو هستند. مولکول های امولسیون کننده ، روغن هیدروفوبیک یا قطرات سیلیکون را احاطه کرده و اجازه می دهند تا در آب پراکنده شوند.

میکرو امولسیون از نظر شیمیایی مشابه است، اما ذرات روغنی ایجاد می کند که آنقدر کوچک هستند که نور از اطراف آنها عبور می کند. بنابراین ، یک میکرو امولسیون با وضوح و شفافیت آن در مقایسه با سفید شیری مشخص می شود. بعلاوه ، یکی از مزایای میکرو امولسیون این است که ذرات سیلیکون به قدری ریز هستند که در واقع به الیاف نفوذ می کنند ، در حالی که امولسیونهای ماکرو فقط در سطح فیبر رسوب می کنند.

نوع سوم ، پلیمرهای امولسیونی ، پراکندگی هایی ایجاد می کنند که شبیه یک امولسیون ماکرو هستند. این سیستم از امولسیون کننده های واقعی برای تعلیق و حل مرحله روغن استفاده نمی کند. در عوض، پلیمرهای امولسیونی یک شبکه تثبیت شده از مولکول ها ایجاد می کنند که قطرات ریز سیلیکون را مانند ماهی های گرفتار در یک شبکه معلق می کنند.

سیستم امولسیون استفاده شده در نرم کننده ها باید با دقت انتخاب شود تا از سطح رسوب مناسب روی پارچه اطمینان حاصل شود. به طور معمول از ترکیبی از امولسیفایرهای غیر یونی (آنهایی که فاقد بار هستند) و امولسیفایر کاتیونی (آنهایی که بار مثبت دارند) استفاده می شود. از سورفاکتانت های آنیونی (که بار منفی دارند) بندرت استفاده می شود زیرا عوامل تهویه پارچه دارای بار مثبتی هستند که تمایل به بی ثبات سازی امولسیون آنیونی دارد.

 • عوامل آزاد کننده چین و چروک : به بهبود کیفیت الیاف کمک می کند تا چین و چروک های خشک شده یا فرسوده کاهش یابد.
 • خوشبو کننده ها : عطرها بوی تازه و تمیزی به لباس می بخشند. در کلیه محصولات ارائه شده با فرمولاسیون شیمیچی انواع رایحه های ملایم با اسانس های طبیعی و بدون ایجاد حساسیت وجود دارد.
 • خنثی کننده ها – این مواد به مولکول های بد بو متصل شده و خنثی می شوند تا به تازه بودن بوی لباس کمک کنند.
 • تثبیت کننده ها، پخش کننده ها و / یا تنظیم کننده های PH

مواد دیگر

نرم کننده های پارچه علاوه بر عوامل اولیه اصلی، مواد دیگری نیز برای بهبود جذابیت زیبایی آنها و اطمینان از پایداری محصول در قفسه دارند. به عنوان مثال، رایحه و رنگ برای خوشایندتر شدن محصول برای مصرف کنندگان اضافه می شود. علاوه بر این، از تثبیت کننده های امولسیون و مواد نگهدارنده برای اطمینان از کیفیت محصول استفاده می شود.

کنترل کیفیت محصول نهایی نرم کننده حوله و‌ لباس

فرمولاسیون یک نرم کننده ی مناسب پس از ساخت محصول، با استفاده از تعدادی پروتکل مختلف آزمایش می شود. برای تعیین خصوصیات اساسی مانند pH ، ویسکوزیته و درصد جامدات از تست های ساده آزمایشگاهی استفاده می شود. این آزمایشات می تواند تأیید کند که مواد صحیح در سطوح مناسب اضافه شده اند.

آزمایش های دقیق تر ، برای اطمینان از عملکرد صحیح فرمول انجام می شود. یکی از این ارزیابی ها، آزمون جذب آب است که گاهی اوقات آن را آزمون خیس شدن Drayes می نامند. این روش شامل ریختن تکه های کوچک پارچه ی شسته شده با نرم کننده درون آب و ثبت مدت زمان لازم برای غرق شدن پارچه است. این اندازه گیری ۱۰ بار انجام می شود تا یک نتیجه متوسط ​​بدست آید.

خواص ضد چروک را می توان با نمونه های پارچه قبل از اتو زدن ، ارزیابی کرد. از آنها خواسته می شود تا میزان چین و چروک بین نمونه آزمایش و نمونه شسته شده با نرم کننده  را به صورت عددی ارزیابی کنند. آزمایش اندازه گیری سهولت اتوکشی نیز با استفاده از متخصصان آموزش دیده انجام می شود.

این آزمایشات روی نمونه هایی از پارچه های یکسان انجام می شود با این تفاوت که یک پارچه شسته شده با نرم کننده  و دیگری فقط با مواد شوینده شسته شده است. از روبالشت های ۱۰۰٪ پنبه ای برای آزمایش چروک و اتو و ۱۰۰٪ حوله های پنبه ای تری برای ارزیابی نرمی و جذب آب استفاده می شود.

نمونه ها در یک محیط کنترل شده در۷۱/۶ درجه فارنهایت (۲۲ درجه سانتیگراد) و ۶۵ درصد رطوبت نسبی به مدت ۲۴ ساعت قبل از آزمایش خشک می شوند.

استفاده از ورقه های خشک کن و توپک های خشک کن به جای مایع نرم کننده حوله و لباس

نرم کننده های پارچه به طور معمول به دو شکل مختلف وجود دارند :

 • مایعی که در ماشین لباسشویی استفاده می شود یا
 • یک ورق خشک کن

اینها برای جلوگیری از استاتیک، کمک به چین و چروک، افزودن رایحه و ایجاد لطافت در مواد ایجاد شده اند. آنها این کار را با پوشاندن پارچه در یک فیلم نازک و روان کننده انجام می دهند. این پوشش با لغزنده ساختن لباس باعث کاهش اصطکاک می شود و نرم کننده برای خنثی کردن بار استاتیکی منفی، بار مثبت اضافه می کند.

همچنین به جداسازی الیاف کمک می کند تا چیزهایی مانند حوله ها بیشتر کرکی می شود. بعلاوه نرم کننده ها معمولاً معطر فرموله می شوند تا رایحه در پارچه باقی بماند.

در ابتدا، محدودیت موجود در تداخل عملکرد نرم کننده ها و شوینده ها، مصرف کننده را ملزم به شستشوی اضافی ماشین لباسشویی می کرد. اما در اواخر دهه ۱۹۷۰ تولیدکنندگان راهی پیدا کردند تا مزایای نرم شدن پارچه را در قالب ورق خشک کن ارائه دهند.

این ورق ها برخی از مزایای نرم کننده های پارچه را فراهم می کنند اما این راحتی را می دهند که بتوانید به جای چرخه ی اضافی لباسشویی در خشک کن استفاده شود. با این حال، در حالی که امروزه ورقه های خشک کن از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، اما نرم کننده های مایع به دلیل کارآیی بیشتر، همچنان مورد استفاده قرار می گیرند.

معایب استفاده از نرم کننده ها

بسیاری متصور هستند استفاده از نرم کننده ها به دلیل ‌ایجاد خاصیت نرمی روی پارچه یعنی ایجاد لایه ای از مواد شیمیایی روی پارچه و لباس. در حالی که وظیفه ی اصلی نرم‌کننده های حوله و‌لباس کاهش سختی آب و رسوبات از روی پارچه ها می باشد.
درست است که در ساخت نرم‌کننده‌های حوله و‌ لباس ترکیباتی برای‌ ایجاد نری روی بافت پارچه نیز استفاده می شود اما نه به طوری که لایه ای کامل بر روی لباس شکل بگیرد.

بلکه این ترکیبات با کاهش الکتریسیته ی الیاف‌پارچه و پرز های آن ها باعث ایجاد نرمی روی لباس میشود. به مرور و استفاده از مایعات نرم کننده حوله و لباس تجمع این ذرات باعث کاهش نفوذپذیری آب به بافت پارچه می شود در نتیجه توصیه می شود برای لباس های با خاصیت جذب آب و رطثبت مانند لباس های ورزشی و ملحفه ی رو تختی از نرم کننده های پارچه کمتر استفاده شود.

راه اندازی خط تولید نرم کننده حوله و ‌لباس

کارشناسان و متخصصان گروه شیمیچی آماده ی انجام همکاری و مشاوره تخصصی در زمینه خط تولید محصولات بهداشتی و شوینده شامل :

 • شرایط خرید خط تولید شوینده
 • خرید و نحوه ی خرید مواد اولیه
 • اطلاعات تخصصی برچسب محصول
 • فرم سه برگی غذا و دارو
 • تحلیل بازار و مارکتینگ محصولات شوینده

مطابق با استانداردهای کشوری و بازار جهانی نیز برای مشتریان خود می باشند. با تکیه بر دانش کارشناسان ما که تخصص و تجربه ی تولید و فرمولاسیون انواع شوینده به طور ویژه مایع دستشویی و مایع ظرفشویی را دارند با خیالی راحت برای تولید مواد بهداشتی اقدام نمایید.

فرمول ساخت نرم کننده حوله و لباس شیمیچی

ایمنی مهمترین اولویت ما و پایه و اساس هر کاری است که انجام می دهیم.
ما اطلاعات واضحی، قابل اعتماد و در دسترس درباره محصولات خود در اختیار مردم قرار می دهیم. کارشناسان متخصص در ارایه خدمات فرمولاسیون شیمیچی پاسخگویی اطلاعات درخواستی شما در ساخت و فرمولاسیون نرم کننده حوله و لباس می باشند. شما می توانید از طریق شماره های تماس زیر با متخصصان ما در ارتباط باشید.

۰۹۳۵۵۷۳۰۰۳۷

۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شیمیچی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

ارسال پیام
سوالی هست؟
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!
Powered by