فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی | فرمول ژل ظرفشویی|خط تولید ژل ظرفشویی

2 ماه پیش
ژل ماشین ظرفشویی مناسب

فرمول ژل ظرفشویی

پیشرفت تکنولوژی همیشه به سمت انجام کارها به صورت مکانیزه و ماشینی پیش می رود. از نظر علمی نیز به اثبات رسیده است استفاده از ماشین ظرفشویی به جای شستشوی ظروف با دست میزان اب کمتری مصرف می کند و همچنین حداقل مقدار شوینده به محیط زیست وارد می شود.

شوینده های ظرفشویی در حالت های مختلف در بازار موجود می باشند.

استفاده از پودر ماشین ظرفشویی ابتدایی ترین شوینده ی ماشین ظرفشویی بوده اما عیب های بسیاری به جای می گذارد.

محصولات بعدی در راستای بهبود شرایط استفاده از ماشین ظرفشویی شامل قرص و ژل ماشین ظرفشویی هستند. اما هر یک مزایا و معایب مربوط به خود را دارند.

مزیت اصلی قرص ماشین ظرفشویی حالت بسته بندی آن است که از ریخته شدن و به هم ریختگی محیط جلوگیری می کند. از طرفی ژل ماشین ظرفشویی نیز در بسته بندی های با حجم کم، هم نیاز به استفاده از شوینده را کم می کند و مانند قرص ظرفشویی از ریخته شدن در محیط هنگام استفاده در ماشین جلوگیری می کند.

به همین دلیل خرید و تولید ژل ماشین ظرفشویی طرفداران قابل توجهی در بین مصرف کنندگان محصولات شوینده ماشین ظرفشویی را به خود اختصاص داده است.

برای اطلاع از فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی و تولید ژل ظرفشویی شما می توانید با کارشناسان ما در شیمیچی تماس حاصل بفرمایید.

تلفن دفتر فروش: ۰۲۱۲۸۴۲۸۰۵۰

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۷۳۰۰۳۷

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

 

معرفی ژل ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

ژل ماشین ظرفشویی مخصوص ماشین ظرفشویی فرموله شده است برخلاف مایع ظرفشویی که هرگز نمیبایست در ماشین ظرفشویی از آن استفاده کرد.

به دلیل اینکه مایع ظرفشویی مناسب شستشوی ظروف با دست می باشد در نتیجه قدرت کف کننگی بسیار بالا دارد که با میزان حجم آزاد آب قابل پاک شدن است اما این موضوع در ماشین ظرفشویی قابل اجرا نمی باشد و باقیمانده ی مایع و کف روی ظروف ایجاد لجن می کنند. همچنین به ماشین ظرف شویی نیز می تواند آسیب وارد کند.

سردرگمی از تفاوت بین مایع دستشویی و مایع ظرفشویی باعث شده است که اطلاعات مشتریان نسبت به ژل ماشین ظرفشویی ناقص باشد و نسبت به شوینده ی پودری کمتر شناخته شده باشند.

حقیقت این است که شوینده ژل ماشین ظرفشویی نسبت به پودر ماشین ظرفشویی و قرص های ماشین ظرفشویی بسیار موثرتر و عملکرد بی نظیری دارند.

در فرمول ژل ماشین ظرفشویی از آب به عنوان پایه ی ساخت شوینده استفاده شده است در نتیجه برای شستشوی ظروف ظریف و تزئینی سایشی ایجاد نمی کند.

همچنن باعث ایجاد براقیت و جلاء فوق العاده ای روی ظروف می شود.

washer-gel-shimichi-min فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی | فرمول ژل ظرفشویی|خط تولید ژل ظرفشویی

لزوم استفاده از ژل ماشین ظرفشویی

رسیدگی به کارهای منزل حتی بیشتر از کار در بیرون از منزل باعث خستگی جسمی برای افراد می شود. یکی از انرژی بر ترین کارهای منزل شستشوی ظروف مخصوصاً زمانی که کلی مهمان در خانه داشته اید می باشد.

با ورود ماشین های ظرفشویی به بازار مشکلات بسیاری از افراد  از شستشوی ظروف با دست حل شده است اما استفاده از شوینده های نامناسب برای ماشین ظرفشویی نیز خود مشکلاتی را ایجاد کرده است.

اگر پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی مرتباً لکه های غذایی و رگه هایی از آب کثیف پیدا می کنید، مشکل شوینده ماشین ظرفشویی شماست.

این مورد زمانی که از شوینده های پودری برای ماشین ظرفشویی استفاده می شود بسیاری اتفاق می افتد. از طرفی پودرها قابلیت انحلال در آب با دماهای مختلف را نیز ندارد و این مشکل عدیده ای در استفاده از آن ها ایجاد کرده است.

جدیدترین نسل از شوینده های ماشین ظرفشویی استفاده از ژل ماشین ظرفشویی با فرمولاسیون شیمیچی می باشد. مجموعه ی شیمیچی دانش کافی در تولید بهترین فرمول ژل ماشین ظرفشویی را در کنار تجربه ی بالا دارد.

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

اگر در راهرو فروشگاه محله ی خود در بین تنوع محصولات حیرت زده مانده اید و می خواهید تفاوت بین بهترین و فوق العاده را بفهمید با ما در این بخش همراه باشید.

مواد شوینده ماشین ظرفشویی می توانند به صورت ژل، قرص یا پودر باشند. انتخاب درست در بین تنوع بسیار بالا کار بسیار سختی برای مصرف کنندگان مواد شوینده شده است.

ژل های ظرفشویی زمانی که مصرف کنندگان تصمیم گرفتند از پودرهای ماشین ظرفشویی با معایب متعدد دیگر استفاده نکنند ایجاد شد.

از اواسط دهه ی ۱۹۹۰ مصرف کنندگان به طور جمعی دور از مواد شوینده ی پودری شده اند اما حدس بزنید چه چیزی باعث شد بسیاری به سمت ژل ماشین ظرفشویی روی بیاورند!

واقعیت این است که مواد شوینده هر یک مزایا و معایبی را دارند و هر کدام طرفداران خود را دارند اما به طور کلی استفاده از ژل های ظرفشویی به علت ویژگی های فوق العاده خوب آن رواج زیادی یافته است.

پودر ماشین ظرفشویی

پودر ماشین ظرفشویی یک مزیت بزرگی که دارد استفاده از آن در آب های با سختی بسیار بالا است.

آب سخت باعث رسوبات آهک می شود، که باعث ایجاد رگه ها، لکه های سفید و ابری بر روی ظروف به ویژه لیوان ها می شود.

در مقایسه با دو گزینه دیگر ، پودر ماشین ظرفشویی در برخورد با آب سخت شانس بیشتری دارد.

همچنین در مقایسه با ژل و قرص ماشین ظرفشویی، پودرها گزینه مقرون به صرفه تری هستند، بنابراین اگر بودجه کافی ندارید، این گزینه بهتر است زیرا ماندگاری بیشتری نیز دارد.

نکته منفی پودر این است که ریختن آن کاملاً نامرتب است. اگر این کار را با عجله انجام دهید، در نهایت همه جا را کثیف خواهید کرد. اگر بیش از حد استفاده کنید، به جای درخشش مورد نظر، باقیمانده پودر و لکه ای زشت روی ظرف های شما باقی می مانند.

ژل ماشین ظرفشویی

در مقایسه با پودر، ژل ماشین ظرفشویی به علت ژلی بودن قابلیت تنظیم سرعت ریختگی دارد ، بنابراین در هنگام اندازه گیری میزان مواد شوینده برای یک دوره شستشوی ماشین، کنترل بیشتری نسبت به پودرها دارید.

علاوه بر این ،فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی بر پایه آب است بنابراین در ظروف سایش کمتری ایجاد می کند.

به دلیل تنوع زیاد ژل ماشین ظرفشویی در بازار، بیشتر مردم ژل ماشین ظرفشویی و مایع شستشوی دست را اشتباه می گیرند.

البته ژل های ماشین ظرفشویی را در بسته بندی های قالبی نیز می توانید پیدا کنید که مشکلات مربوط به اندازه ی مصرف مناسب برای یک دوره شستشو و تمایز از دیگر مایعات شوینده را بسیار کاهش می دهد.

قرص ماشین ظرفشویی

در مقایسه با پودرها و ژل ها، قرص های ماشین ظرفشویی راحتی بیشتری دارند. این قرص دارای آجرهای کوچک کنسانتره پودر هستند که تحویل مواد شوینده دقیق را برای کاربر آسان تر می کند. برخلاف پودر و ژل ، قرص ها به دلیل اینکه احتمال ریختن آنها کمتر است ، کثیف کاری کمتری هم دارند.

یکی دیگر از مزایای تبلت ها توپی قدرت شستشوی بالای آن هاست. افزودن قرص های توپی باقی مانده ی مواد شوینده را از طروف خارج می کند و باعث بهبود کیفیت کلی شوسندگی می شود.

عیب اصلی قرص ماشین ظرفشویی قدرت ایجاد کف بالای آن هاست که هنگامی که بیش از حد استفاده می کنید، کف اضافی در ماشین ظرفشویی ایجاد می شود و ممکن است عمر ماشین ظرفشویی شما را کاهش دهد یا در نتیجه باعث نشت دستگاه شود. با قرص های ماشین ظرفشویی باید دقت مصرفی خود را داشته باشید.

اگر وقتی ماشین ظرفشویی خود را باز می کنید به دنبال چیزی بیش ازظروف براق و تمیز هستید ممکن است بیشتر طرفدار قرص مشین لباسشویی باشید زیرا این محثولات در رایحه های متنوعی تولید می شوند.

گران ترین شوینده ماشین ظرفشویی در بین محصولات دیگر قرص های ماشین ظرفشویی هستند. در نتیجه برای استفاده ی مکرر از ماشین ظرفشویی انعطافت پذیری بیشتری داشته باشید و از قرص ها کمتر از سیار شوینده ها استفاده کنید.

همچنین بعضی از قرص های ماشین ظرفشویی ممکن است برای از بین بردن رسوبات معدنی به زمان شستشوی طولانی تری نیز نیاز داشته باشند.

ایمنی استفاده از شوینده های ماشین ظرفشویی

به یاد داشته باشید که تمام مواد شوینده ماشین ظرفشویی خود را با خیال راحت در کابینت ها قفل کنید. اگر بچه ها یا حیوانات خانگی کنجکاوی دارید ، مواد شوینده ماشین ظرفشویی شما ممکن است برای اعضای خانه شما خطرناک باشد. همچنین به یاد داشته باشید که هر ماده شوینده ماشین ظرفشویی فقط در شرایط مناسب دستگاه شما کار می کند. اگر شما نیاز به بازرسی یا تعمیر دارید ، با تعمیر ماشین ظرفشویی وینیپگ تماس بگیرید.

ویژگی بهترین ژل ماشین ظرفشویی موجود در بازار

مهم ترین ویژگی مربوط به شوینده های استفاده شده در دستگاه های اتوماتیک تمیزکاری راحت تمامی لکه ها و باقی مانده ی غذاها می باشد.

از طرفی باید سریع العمل و در از بین بردن رنگ مانده ته استکان و لیوان بسیار قدرتمند عمل کند. تا درخشندگی شیشه و کریستال مشهود باشد.

ویژگی های ژل ظرفشویی

ژل ظرف‌شویی مناسب ترین گزینه برای استفاده در ماشین ظرفشویی می باشد زیرا  با آبکشی بسیار راحت، باعث درخشش ظرف‌ها و در کل آشپزخانه‌ای تمیز را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد.

به دلیل حالت ژل‌مانندی که دارند استفاده از آن آسان است و با آزاد کردن فوری مواد فعال و ماندگاری در آزاد کردن آن‌ها ظرف‌ها را کاملاً تمیز می‌کند.

تیم فرمولچی آماده ارائه فرمولاسیون های جایگزین برای محصولات شوینده ی فوق است تا برند شما محصولی سالم، کارا، دوستدار محیط‌ زیست و منحصربه‌فرد را در بازار عرضه کند. ویژگی های بهترین ژل ماشین ظرفشویی شامل:

 • پاک کنندگی فوق العاده
 • حاوی خشک کن مایع و جلا دهنده
 • حاوی ضد رسوب
 • دارای متیلن فسفونات برای حذف لکه سختی آب
 • حاوی آنتی استاتیک
 • حذف رسوب های احتمالی بر روی قطعات ماشین ظرفشویی
 • ایجاد جلا و براقیت بر روی استیل های داخلی ماشین ظرفشویی
 • عدم لکه گذاری روی ظروف و بدنه ماشین ظرفشویی
 • قابلیت شستشو در هر دما و سختی آب
 • رایحه ی خوب
 • عدم ایجاد رنگ روی ظروف و یا تغییر رنگ ظروف

فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی

مواد شوینده ظرفشویی با توجه به نوع محصول نهایی، فرمولاسیون های متفاوتی دارند اما به طور مشترک در فرمولاسیون شوینده های ظرفشویی، آنزیم ها، سفید کننده ها و مواد کمک کننده برای شستشو به کار برده می شود.

ترکیباتی که به‌طورمعمول در ساخت ژل‌ ماشین ظرفشویی استفاده می‌شوند شامل:

 • آب
 • بیلدرها مانند سیلیکات سدیم
 • مواد فعال کننده ی سطح
 • نرم کننده های سختی آب
 • آنزیم ها مانند پورتئاز و آمیلاز
 • پلی کربوکسیلات ها
 • ترکیب TAED برای افزایش کارایی سفیدکننده ها
 • تثبیت کننده آنزیم پایه معدنی مثل کلرید کلسیم
 • تنظیم کننده pH مانند ترکیب گیاهی اسید سیتریک و هیدروکسید سدیم
 • فسفونات ها مانند متیلن فسفونات
 • سفید کننده های کلر دار مانند پر بورات
 • نگهدارنده مصنوعی مانند بنزیزوتیازازولینون و متیلیزوتیازازولینون می باشند.

مواد فعال کننده سطح شوینده های ظرفشویی اتوماتیک برای جلوگیری از ایجاد اختلال در دستگاه ، کف کمتری دارند.

مزیت استفاده از ژل ظرفشویی با فرمولاسیون شیمیچی

شستشوی ظروف و تمیز کردن آن ها به مواد فعال کننده سطح (سورفکتانت) و عامل شویندگی کمتر وابسته است بلکه بیشتر به آب گرم دستگاه و همچنین سازنده ها، سفید کننده ها و آنزیم های مواد شوینده وابسته است.

در نتیجه در فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی شیمیچی از موادی استفاده می شود که در دماهای مختلف ماشین ظرفشویی بالاترین کارایی را داشته باشند.

تیم تخصصی خدمات فرمولاسیون و تولید محصولات شوینده شیمیچی با تلاش و تحقیقات گسترده، توانسته است فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی با ویژگی های:

 1. شویندگی بالا و قدرت تمیزکاری عمیق
 2. تقویت درخشش شگفت انگیز
 3. از بین بردن لکه های غذایی سخت مانند قهوه و چای
 4. قدرت عمل سریع
 5. در رایحه های مختلف با اسانس های طبیعی
 6. استفاده از ضد لک
 7. نرم کننده ی سختی آب مانند متیلن فسفونات و بسیاری ویژگی های برتر نسبت تمامی فرمولاسیون های موجود در بازار ارائه بدهد.

از مزایای آن استفاده در تمامی انواع ماشین های ظرفشویی، حاوی مایع خشک کن و جلا دهنده، فرمولاسیون اختصاصی برای هر تولید کننده می باشد.

راه اندازی خط تولید ژل ظرفشویی

با گسترش استفاده از مواد شوینده در دنیا تولیدکنندگان بسیاری در تلاش هستند بهترین برندها و محصولات با کیفیت خاص و منحصر به فردی را ارایه دهند.

تیم تخصصی شیمیچی متخصص در خدمات  فرمولاسیون و راه اندازی خط تولید مواد شوینده به خصوص ژل ماشین ظرفشویی آماده ی انجام همکاری و مشاوره ی تخصصی در زمینه ی خط تولید محصولات بهداشتی و شوینده مانند:

 1. شرایط خرید خط تولید شوینده
 2. خرید و نحوه ی خرید مواد اولیه
 3. اطلاعات تخصصی برچسب محصول
 4. فرم سه برگی غذا و دارو
 5. تحلیل بازار و مارکتینگ محصولات شوینده مطابق با استانداردهای داخلی و خارجی می باشند. برای کسب اطلاعات و همکاری می توانید با شماره های زیر تماس حاصل کنید و یا پیام خود را ز طریق واتساپ ارسال کنید.

پاسخگویی دراسرع وقتت انجام می گیرد.

تلفن دفتر فروش: ۰۲۱۲۸۴۲۸۰۵۰

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۷۳۰۰۳۷

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۴۴۳۴۰۱۳۱

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب شیمیچی

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

ارسال پیام
سوالی هست؟
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!
Powered by