دورهمی هیودمی در رایان شیمی شریف

دورهمی هیودمی در رایان شیمی شریف

به میزبانی شرکت رایان شیمی شریف در تاریخ سوم تیرماه 1401 یک رویداد بین سازمانی تشکیل شد. این رویداد در محل برگزاری همایش شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. این رویداد به‌عنوان یک دورهمی افراد متخصص در حوزه منابع انسانی و با تلاش‌های گروه بزرگ هیودمی هماهنگ و برگزار شد. برگزارکنندگان این دورهمی آن را فرصتی دوباره برای شبکه‌سازی تخصصی و یادگیری جمعی عنوان کردند. در طی این رویداد مدیرعامل شرکت رایان شیمی شریف جناب آقای دکتر نوید طاهری ضمن معرفی شرکت رایان شیمی شریف و محصولات و خدمات این مجموعه به بررسی زمینه همکاری با مدیران و کارشناسان منابع انسانی چهل شرکت بزرگ ایرانی پرداخت. سپس شرکت‌کنندگان در این دورهمی به پنج استند آپ حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی گوش فرا دادند.

عناوین این مطالب تخصصی به شرح ذیل ایراد گردید:

سرکارخانم سمانه گلزاده به‌عنوان ارشد جذب و استخدام به سخنرانی با موضوع جذب از طریق لینکدین پرداختند. سرکارخانم شقایق منتظری مدیر جذب و استخدام شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) سخنرانی با عنوان ریفرال و جذب از داخل سازمان را ارائه دادند. سرکارخانم زهرا دادرس که به‌عنوان یک هدهانتر مطرح هستند مباحث جذابی در رابطه با هدهانتینگ مطرح کردند. جناب آقای علیرضا یارمحمدی که کارشناس جذب اسنپ هستند به مقایسه ATSهای جذب پرداختند. سرکارخانم عطیه اصلاحچی سرپرست منابع انسانی تپسل عنوان مصاحبه‌ی منابع انسانی را شرح دادند.

از نکات برجسته در این دوره دعوت مدیرعامل شرکت رایان شیمی شریف از متخصصین علاقمند و فعال در حوزه صنایع آرایشی و بهداشتی و آب و انرژی جهت همکاری میتوان اشاره کرد. از جمله مهمترین شرکت‌کنندگان در این جلسه می‌توان از مدیران برندهای برجسته در حوزه صنایع غذایی، خدمات و انرژی نام برد. هدف از میزبانی شرکت رایان شیمی شریف در این دورهمی باارزش معرفی برند کارفرمایی این شرکت و اعلان موقعیت‌های شغلی در این سازمان بود.

از جمله فرصت‌های شغلی در این سازمان:

  • کارشناس آزمایشگاه
  • کارشناس فروش
  • کارشناس بازرگانی خارجی
  • دیجیتال مارکتینگ
  • حسابداری
‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.