سری فرمولاسیون تولید مواد شوینده با شیمیچی

2 سال پیش

سری فرمولاسیون تولید مواد شوینده با شیمیچی

 

همونطور که قبلا به برخی دوستان توی کانال تلگرامی شیمیچی قول داده بودیم، قصد داریم تا هر هفته یک فرمول شیمیایی شوینده رو با هم بررسی کنیم و در آخر یک فرمولاسیون تیپ برای هر مورد معرفی کنیم. شاید جسته و گریخته در اینترنت مطالبی راجع به شوینده های خانگی و صنعتی خونده باشید یا خیلی موشکافانه پشت ظرف محصولات شوینده رو مطالعه کرده باشید تا به مواد تشکیل دهنده اونها پی ببرید. ولی در صورتی که خاصیت، وظیفه و عملکرد هر ماده در فرمول شوینده رو درک نکرده باشیم، این اطلاعات پیچیده و گیج کننده به نظر می آید.

خوب است بدانید همه فرمولاتورها حتی بزرگهای این صنعت هم همین سردرگمی ها رو تجربه کردند و او رو پشت سر گذاشتند. از طرف دیگه هم خودتون بهتر از هرکسی میدونید که برای درک عمیق یک مساله، اول باید ساده سازی پیشه کرد. لازمه این امر مطالعه اهم مطالب مرتبط با موضوع شوینده ها و قدم گذاشتن در این راه بر مبنای اصول علمی این صنعت است که به نظر شیمی چی این اصول بر طبق خواص مواد استوار است. پس در سری فرمولاسیون های شوینده شیمی چی از ابهام و پیچیدگی پرهیز میکنیم. در عوض سعی میکنیم نکات مهم و کلیدی رو به تفصیل توضیح بدیم تا اونجایی که شک و شبهه به سراغتون اومد خودتون تصمیم مطمئن و درست رو بگیرید.

خوشحال میشیم مشارکت بیشتر دوستان رو داشته باشیم و  کمال استفاده و انعکاس را از نظر شما بزرگواران برای انجام این دوره از فرمولها داشته باشیم. میتونید به ایمیل شیمی چی  info@shimichi.com نظرات یا سوالات خودتون رو بفرستید تا توی متن ها یا در جواب ایمیل ها قدردان و پاسخگوی شما باشیم.

مطالب پیش رو نتیجه ی مطالعه شخصی، تجربه عملی و محنت استادان بزرگوار صنعت شوینده کشور است، که امید می رود مورد توجه شما بزرگواران قرار گیرد.

 با ما همراه باشید.

 آنچه خواهیم داشت:

–         فصل اول – مواد اولیه؛ خواص و عملکرد

o       سورفاکتانت ها

o       سازنده ها (builders)

o       هیدروتروپ ها

o       حلال ها

o       افزودنی ها و پلیمرها

–         فصل دوم شوینده های خانگی؛ انتظار تا عمل

o       هایژنیک

o       هوم کر

o       پرسنال کر

o       فبریک کر

o       آی اند آی

–         فصل سوم فرمولاسیون ها

o       فرمولاسیون های مایع ظرفشویی

o       فرمولاسیون های مایع دستشویی

o       فرمولاسیون های مایع لباسشویی

o       فرمولاسیون های جرم گیر

o       فرمولاسیون های لوله بازکن

o       فرمولاسیون های پودر دستی

o       فرمولاسیون های پودر ماشین لباسشویی

o       فرمولاسیون های براق کننده سطوح مختلف

o       فرمولاسیون های ضدعفونی کننده

از فصل فرمولاسیون ها به بعد شیمی چی مطابق نظرات شما، فرمولاسیون های پرطرفدارتر رو زودتر تدوین می کند. در ضمن ممکنه هر کدوم از بخش های ذکر شده در بالا، توضیحات بیشتری رو در خودش جا بده.

شیمی چی

فروردین ۱۳۹۶

 

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علیرضا

بدون دیدگاه