خرید فرمولاسیون مایع ظرفشویی عالی از شیمیچی

فرمولاسیون مایع ظرفشویی/ فرمول مایع ظرفشویی مناسب/پی اچ مایع ظرفشویی

توجه به بهداشت وسایل و ظروف آشپزخانه در واقع توجه مستقیم به سلامت فردی است. بنابراین هرچه در پاکیزگی ظروف آشپزخانه دقت کنیم به طور مستقیم بر سلامت جسم و روان خود تاثیر گذاشته ایم.

در نتیجه لزوم استفاده از مایع ظرفشویی مناسب در زندگی روزمره امری کاملاً ضروری و مورد توجه می باشد.

برای انتخاب صحیح یک مایع ظرفشویی بی ضرر، عالی و بدون ایجاد حساسیت پوستی، می بایست از فرمولاسیون مایع ظرفشویی مناسب، ساختار اجزا به کار رفته و عملکرد آن شناخت صحیح داشته باشیم.

هرچه تا به حال در مورد مایع ظرفشویی شنیده اید، درست یا غلط فراموش کنید چون ما در این پست قصد داریم بهتون صحیح ترین و کامل ترین اطلاعات در مورد مایع ظرفشویی، ویژگی های آن، عملکرد مایع ظرفشویی و تحیل فرمولاسیون مایع ظرفشویی ارائه بدهیم.

شما مى توانید براى کسب اطلاعات بیشتر با شماره هاى زیر تماس حاصل بفرمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

 معرفی مایع ظرفشویی

مایع شوینده ی دستی ظرف به طور رایج مایع ظرفشویی (Dishwashing liquid) نامیده می شود، مایعی غلیظ است که چربی ها را شسته و بوی بد و لکه های غذایی را به طور موثر در یک شستشو از بین می برد و ظروف شما را تمیز و تازه می کند. مایع ظرفشویی یک ترکیب مخلوط بسیار کف کننده از سورفکتانت ها با تحریک پوستی کم است. از مایع ظرفشویی به منظور

 • کمک به حذف لکه های باقیمانده از غذا روی ظروف و وسایل آشپزخانه
 • حذف چربی و روغن از سطح ظروف
 • حذف باقیماده ی پروتئین، نشاسته، شیرینی و..
 • حذف رسوبات آهکی آب شهری
 • پاک کردن آلودگی های چسبیده به سطح ظروف استفاده می شود.

در درجه اول از مایع برای شستن ظروف با دست، مانند لیوان، بشقاب، کارد و چنگال و ظروف پخت و پز در یک سینک  استفاده می شود.

اما علاوه بر کاربردهای اصلی از مایع ظرفشویی به علت خاصیت لکه بری بالا برای حذف لکه های ایجاد شده روی سطوح مختلف مانند لباس، مبل، فرش، پرده و… نیز استفاده می شود. از طرفی به علت برخی ترکیبات ضد میکروبی موجود در فرمول ساخت مایع ظرفشویی می توان متصور شد مایع ظرفشویی ضدعفونی می کند.

از طرفی برخی ظروف گران بها (ساخته شده از طلا، نقره و..)، پلاستیک های یکبار مصرف و هر نوع اشیا ساخته شده از برنج، برنز، چدن، قلع یا چوب را نمی توانیم با خیال راحت در ماشین ظرفشویی قرار دهیم (خصوصاً در صورت ترکیب با آب گرم) و بهترین گزینه استفاده از یک مایع ظرفشویی حاوی نرم کننده و بی ضرر می باشد. هنگام استفاده از مایع ظرفشویی بر روی چنین اشیایی باید شستشو با دست انجام شود.

اولین استفاده از مایع ظرفشویی

رعایت بهداشت برای کاهش ابتلا به بیماری از زمان های بسیار دور نیز رایج بوده است. همانطور که استفاده از اولین شوینده ها که نزدیک ترین فرمول شیمیایی به صابون ها را داشتند از دوران بابلیان بدست آمده است در زمان گذشته از خاک رس،جوش شیرین (کربنات سدیم) و خاکستر به منظور پاکیزگی و حذف میکروب های ظروف خود استفاده می کرده اند.

اما شوینده ی مایع مناسب ظرفشویی اولین بار در اواسط قرن ۲۰ در اروپا تهیه شد.

در کشور ما استفاده ی رایج از مایع ظرفشویی در حدود ۵۰ سال می باشد. شرکت داروگر برای اولین بار مایع ظرفشویی را با نام تجاری “ریکا” وارد بازار کشورمان کرد. این شوینده با اینکه ظاهری بسیار ساده داشت برای مردم جذابیت فراوانی داشت. زیرا جهش بزرگی در نوع مواد شوینده ی مورد استفاده اتفاق افتاده بود.

از طرفی دیگر یک محصول با خصوصیات ویژه مختص شستشوی ظروف وارد بازار شده بود.

امروزه نیز مایع ظرفشویی یکی از پرفروش ترین محصولات در صنعت شوینده های جهان می باشد. تحقیق در مورد مایع ظرفشویی باعث می شود اطلاعات مهمی در مورد اینکه  برای انواع ظرف، پوست دست و لکه ها و دیگر کاربردها دریافت کنید و در نهایت به این پرسش که ”چه مایع ظرفشویی خوبه” به راحتی پاسخ دهید.

best formulation shimichi for dishwashing liquid
فرمولاسیون مایع ظرفشویی

لزوم استفاده از مایع ظرفشویی

رعایت بهداشت برای سلامت ماندن تنها به بهداشت فردی و یا شست و شوی لباس برنمی گردد بلکه وسیله ی انتقال خوراک به درون بدن ما نیز در سلامت جسم و روان ما بسیار موثر است.

اینکه چگونه شوینده ی مناسب برای تمیز کردن ظروف خود پیدا کنیم در واقع لزوم شناخت صحیح از فرمول مایع ظرفشویی مناسب و قوی را برای ما آشکار می سازد.

با توجه به شگفتی های زیاد خلقت انسان، یک ویژگی بسیار جالب خاصیت اسیدی سطح پوست می باشد (pH=۵-۴).

پوست انسان با خاصیت اسیدی ضعیفی که دارد باعث از بین رفتن میکروب و باکتری (تا حدودی) می شود.

حال چرا تنها به سطح پوستمان در حذف آلودگی و میکروب ها اکتفا نمی‌کنیم؟

زیرا محیط مورد نیاز برای تکثیر بسیاری از عوامل بیماری زا pHهای بیشتر از ۵ و یا کمتر از ۴ است. همچنین لک به جا مانده از گرد و غبار، چربی و برخی مواد غذایی به راحت با آب قابل رفع نمی باشد.

در اینجا نیاز به استفاده از مواد شوینده که مانند بایوسایدها عمل می کند، پر رنگ می شود. از طرفی اکثر شوینده های موجود در بازار مانند مایع ظرفشویی، لکه برها، سفیدکننده ها و.. با pH بازی تهیه می شوند. اما چگونه و چطور بر پوست دست ما تاثیر می گذارند؟

مطالعه بیشتر:  بازدارنده خوردگی اسیدی

برای پاسخ به تمامی سوالات مربوط به مایع ظرفشویی با ما همراه باشید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

بررسی پ هاچ مایع ظرفشویی

با در نظر گرفتن فرمولاسیون ساخت مایع ظرفشویی، pH محاسبه شده برای آن را می توان در رنج ۹/۸ الی ۱۲ در نظر گرفت. مایع ظرفشویی در حین شست و شو با چربی های پوست واکنش می دهد. طی یک فرایند هیدرولیز، چربی به صابون تبدیل می شود که سبب لزج شدن سطح پوست می باشد.

پس از شستشوی کامل با آب، چربی های هیدرولیز شده از سطح پوست شسته می شوند. در این مواقع سطح پوست کمی خشک می شود. در نتیجه اگر فرد در حد فاصل کمتر از ۳-۴ ساعت مرتباً از مایع ظرفشویی و سایر شوینده ها استفاده کند پوست فرد دچار خشکی زیاد، حساسیت های پوستی و بعضاً اگزما می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق توجه داشته باشید:

 •  حتما باید از دستکش برای شستشو ظروف و تمیز کردن سطوح استفاده کنید.
 • در صورت استفاده مداوم از مایع ظرفشویی بدون دستکش مرتبا از کرم های دست جهت برگرداندن چربی از دست رفته اقدام کنید.

قطعا شما در منزل یک دستگاه پ هاش سنج برای اندازه گیری میزان دقیق پ هاش ترکیبات ندارید.

در جدول زیر برخی ترکیبات موجود در منزل با پ هاچ تعیین شده قرار گرفته شده است و راهنمای مناسبی برای اینکه بدونید هر ترکیب در چه محیط اسیدی و یا بازی قرار دارد تا از آسیب های مختلف پوستی و یا فراتر از آن جلوگیری کنید.

pH of compound

 

تاثیر مایع ظرفشویی بر پوست دست

در اینجا می خواییم بدون مایع ظرفشویی چه بلایی بر سر پوست دست ما می آورد.

شاید خیلی ذهنتان مشغول این شده باشد که آیا واقعا مایع ظرفشویی باعث آسیب جدی پوست دست ما می شود یا خیر؟

اما نیازی به نگرانی در این مورد وجود ندارد. فرمولاسیون های پیشرفته شیمیچی در ساخت بهترین و بی ضرر ترین شوینده ها کاربرد دارد.

نگرانی های ناشی از تاثیر بد مایع ظرفشویی بر پوست دست و حساسیت به مایع ظرفشویی با استفاده از خدمات مشاوره تیم تخصصی شیمیچی در ساخت شوینده ی مناسب به طور کامل از بین می رود.

علت مضر دانستن  همانطور که در بخش قبل توضیح داده شده به دلیل است که  pH مایع ظرف شویی قلیایی می باشد.

به این صورت که  در اثر تماس این مایع شوینده با پوست دست محیط اسیدی پوست برای مدت چند ساعت به حالت قلیایی می رسد ولی پس از آبکشی و به مرور پوست دوباره به همان محیط اسیدی خود باز می‌گردد.

مواد سازنده ی مایع ظرفشویی

اگر به دنبال فرمول شیمیایی مایع ظرفشویی هستید باید بگوییم مایع ظرفشویی یک فرمول شیمیایی واحد ندارد بلکه ترکیب فرموله شده از چندین ماده ی شیمیایی و طبیعی می باشد. انواع فرمولاسیون مایع ظرفشویی در بازار موجود می باشد که بسته به پیشرفته بودن فرمول و یا سادگی آن در قیمت های مختلف به فروش می رسند.

تیم تخصصی مشاورین و خدمات فرمولاسیون شیمیچی با دقت و وجدان کاری بالا در انتخاب درست ترین فرمولاسیون به شما کمک خواهند کرد.

ترکیبات اصلی سازنده ی یک مایع ظرفشویی به چند دسته تقسیم می شوند:

 1. ماده ی فعال کننده ی سطح (سورفکتانت)
 2. پرکننده ها (filler)
 3. مواد خنثی کننده ی محیط
 4. مواد افزودنی
 5. تثبیت کننده و همگن ساز
 6. نگهدارنده ها
 7. مواد جانبی

سورفکتانت ها یا مواد فعال سطحی:

ماده ی اصلی در ساخت مایع ظرفشویی آب می باشد و سورفکتانت ها ماده ی اصلی فعال در شوینده های مایع هستند که عامل اصلی پاک کنندگی شوینده ها محسوب می شوند. معمولاً ترکیبی از سورفاکتانت ها در ساخت مواد شوینده

 • به منظور ایجاد قابلیت حذف چربی و ذرات خاک
 • نرم کنندگی در آب با درجه سختی مختلف
 • ایجاد کف پایدار استفاده می شود.

همه سورفاکتانت های موجود در این مواد شوینده قابل تجزیه بیولوژیکی هستند.

دو نوع سورفکتانت به کار رفته در ساخت مایع ظرفشویی شامل

 •  سورفکتانت اصلی و پایه
 • سورفکتانت کمکی

سورفکتانت های اصلی شامل ۴ دسته ی اصلی آنیونی، کاتیونی، آمفوتریک و غیر یونی هستند. در این بین از سورفکتانت آنیونی بیشترین استفاده در تهیه ی فرمول مایع ظرفشویی می شود.

سورفکتانت های آنیونی مانند آلکبل اتر سولفات، آلکیل سولفات، آلکیل اتر کربوکسیلات ها ، سولفوسوکسینات ها، فسفات ها مثل متیلن فسفونات و سولفونات ها هستند. استفاده از این سورفکتانت ها بسیار رایج است.

هزینه ی تولید شوینده به علت در دسترس بودن این ترکیبات بسیار کم می باشد. در نتیجه به استفاده از این دسته از سورفکتانت ها فرمولاسیون مایع ظرفشویی ارزان قیمت حاصل می شود.

انواع دیگر مواد فعال سطحی به علت اینکه خاصیت کف کنندگی کمتری دارند و ممکن است تحریکات پوستی ایجاد کنند استفاده زیادی ندارند.

افزایش مواد سورفکتانت کمکی جهت پاک کنندگی در شوینده ها نمی باشد بلکه باعث بهبود عملکرد سورفکتانت های اصلی از طریق پایداری کف، افزایش گرانروی و یکنواختی مایع ظرفشویی می شود.

مواد خنثی کننده ی محیط:

شامل ترکیباتی است که محیط اسیدی اولیه ی مایع ظرفشویی را خنثی می کند. در نتیجه باید از ترکیبات با پ هاش قلیایی استفاده شود.

پر کاربرد ترین ترکیب خنثی کننده در صنایع تولیدی شوینده ی  ایران سدیم هیدروکسید (سود سوزآور) می باشد.

 مواد افزودنی مانند ترکیبات نرم کننده، غلظت دهنده ها و.. برای افزایش کارایی مایع ظرفشویی به ساختار آن افزوده می شوند.

ترکیباتی که خاصیت نرم کنندگی دارند مانند گلیسیرین و یا ترکیبات جاذب رطوبت برای کاهش اثرات بد مواد بازی و اسیدی در فرمولاسیون مایع ظرفشویی استفاده می شوند.

نگهدارنده ها:

به دلیل وجود پایه ی آبی مایع ظرفشویی امکان رشد باکتری و قارچ وجود دارد در نتیجه از مواد نگهدارنده برای پایداری و جلوگیری از فاسد شدن آن در فرمولاسیون مایع ظرفشویی استفاده می شود.

مطالعه بیشتر:  اثر آستانه ای متیلن فسفونات ها

این نگهدارنده ها معمولا ترکیبات تیازولی مانند متیل ایزوتیازولینون و کلرو متیل تیازولینون هستند.

طرز تهیه ی مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی دست ساز

در یک روش ساده با در نظر گرفتن اصول اولیه ی ساخت مایع ظرفشویی یعنی کف کنندگی مناسب، ویسکوزیته ی کافی و خاصیت پاک کنندگی چربی می خواهیم مایع ظرفشویی بسیازیم. فرمول ساده برای ساخت مایع ظرفشویی شامل:

 •  آب
 •  هیدروکسید سدیم (محلول ۵۰٪)
 •  دودسیل بنزن سولفونیک اسید (DDBSA)
 •  کوکامید
 •  کلرید سدیم
 • مواد نگهدارنده
 • و در صورت لزوم رنگ می باشد.

روش ترکیب نیز آسان است. مواد را به ترتیب ذکر شده با مخلوط کردن مداوم اضافه کنید تا یک دست و شفاف و همگن شود. فاقد توده و ذرات باشد. pH را با DDBSA یا سدیم هیدروکسید روی ۸-۹ تنظیم کنید.

 

کارشناسان و متخصصان گروه شیمیچی آماده ی انجام همکاری و مشاوره ی تخصصی در زمینه ی خط تولید محصولات بهداشتی و شوینده شامل:

 • شرایط خرید خط تولید شوینده
 • خرید و نحوه ی خرید مواد اولیه
 • اطلاعات تخصصی برچسب محصول
 • فرم سه برگی غذا و دارو
 • تحلیل بازار و مارکتینگ محصولات شوینده

مطابق با استانداردهای کشوری و بازار جهانی و همچنین ارائه خدمات فرمولاسیون مواد شوینده با بهترین قیمت و کیفیت می باشند. شما می توانید پرسش تمامی سوالات مربوط به خط تولید و فرمولاسیون مواد شوینده را از طریق تلفن تماس و شماره ی واتساپ از کارشناسان ما بپرسید. پاسخ دهی در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

ویژگی مایع ظرفشویی با بهترین فرمولاسیون

مواد شوینده ی مختلف را بر اساس کابرد در شرایط مختلف می توان فرموله کرد. بهترین فرمولاسیون برای مایع شوینده ی ظرف چندین نکته ی مهم را مد نظر قرار می دهند.

 1. شوینده باید توانایی عمل آوری  در آب های سرد و گرم را به خوبی داشته باشد.
 2. قدرت پاک کنندگی بسیار بالا، برای تمامی لکه های روی ظروف
 3. دارای غلظت مناسب باشد.
 4. آبکشی آسان داشته باشد.
 5. با افزایش سختی آب در مناطق مختلف شویندگی آن افت نکند که باعث ایجاد لک روی ظروف شود.
 6. عوامل ضد لک داشته باشد که لک آب روی ظروف شیشه ای، کریستال و استیل باقی نگذارد.
 7. عدم ته نشینی مایع
 8. از رنگ و اسانس مجاز استفاده شده باشد.
 9. مواد اولیه با کیفیت باشد به طوری که پوست دست آسیب نرساند.
 10. دارای pH خنثی و در حد مناسب با پوست دست باشد.
 11. در آن موادی برای کنترل سختی آب استفاده شده باشد. مثل متیلن فسفونات
 12. ترکیباتی مانند تری پلی فسفات در ساخت آن استفاده نشده باشد.

گروه تخصصی فرمولاسیون مواد شوینده شیمیچی، مایعات ظرفشویی را به گونه ای طراحی می کنند که همه ی این پارامترها را رعایت کرده، از جمله درون مایع از متیلن فسفونات استفاده کرده تا با توجه به سختی آب مناطق متلف، عملکرد مایع ظرفشویی از نظر چرک بری، کف کنندگی و لکه بری تغییر نکند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

نکات مهم در خرید مایع ظرفشویی خوب

صرف نظر از برند شوینده ای که استفاده می کنید، ویژگی های خاصی در آن بسیار مهم است.

برای خرید یک مایع ظرفشویی مناسب باید به مواد استفاده شده در فرمولاسیون مایع ظرفشویی دقت کنید.

وچود برخی ترکیبات مانند تریکلوزان، ۱و۴-دی اکسان و یا پارابن غیر ضروری و باعث آسیب های پوستی و حتی باعث آسیب به ظروف شما می شود. در حالی که حضور برخی ترکیبات نیز بسیار اهمیت دارد.

مواردی که شما به عنوان یک خریدار می توانید به آن توجه کنید عدم تغییر رنگ مایع، گرانروی مناسب، عدم ته نشینی ذرات در ته ظرف، پایداری ظاهری، یکنواختی بافت مایع و.. می باشد.

مایع ظرفشویی خوب است که چرک بری مناسبی داشته باشد. یعنی با استفاده از مقدار کم مایع میزان بالایی از پروتئین و چربی را پاک کند. بوی بد ناشی از باقیمانده ی غذا را از بین ببرد.

یکی از موارد مهم در انتخاب مایع ظرفشویی با کیفیت، قدرت تمیز کنندگی سینک ظرفشویی می باشد. بسیاری از خانوم های خانه دار تاکید بسیاری بر این دارند که علاوه بر شست شوی ظروف بتوان از مایع ظرفشویی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی نیز استفاده شود.

غلظت مواد فعال کننده سطح در فرمولاسیون مایع ظرفشویی بسیار مهم است. محصولات غلیظ کارآمدتر هستند و ممکن است از نظر اقتصادی نیز نسبت به محصولات رقیق تری بهتر باشند.

استفاده از ترکیباتی به عنوان غلظت دهنده در ساخت مایع ظرفشویی یک تقلب محسوب می شود. در نتیجه توجه شود که از این ترکیبات در ساخت شوینده مورد نظر استفاده نشده باشد.

توجه کنید برای افرادی که پوست حساس و خشکی دارند مایع ظرفشویی گلیسیرینه یا مایع ظرفشویی ضدحساسیت مناسب می باشد.

سوالات رایج در مورد مایع ظرفشویی

برای استفاده از هر ماده ای تنها نیاز به شناخت کامل از خود آن ماده وجود ندارد بلکه باید به اثر آن با دیگر ترکیبات نیز توجه شود. سوالات متعدد پرتکراری در مورد استفاده از مایع ظرفشویی با دیگر ترکیبات و کاربردهای دیگر مایع ظرفشویی می شود.

در زیر به برخی از این پرسش ها پاسخ می دهیم.

آیا افزودن سرکه به مایع ظرفشویی درست می باشد؟

خیر، چیزی که این روزها زیاد می شنویم این است که به علت باقی ماندن مقدار جزئی  از مواد شوینده روی سطح ظروف استفاده از سرکه موثر است اما این تفکر غلطی می باشد.

 • استفاده از سرکه تاثیر بسیار بدی روی خشکی پوست، حساسیت و در شرایط حاد تر ایجاد اگزما می کند.
 • ظروف چدنی و مسی را خراب می کند.
 • باعث کاهش عملکرد مایع ظرف شویی شده و برعکس تصورکه رقیق سازی مایع افزایش حجم آن را به دنبال دارد، این رقت باعث کاهش کارایی مایع ظرفشویی شده و حجم بیشتری از مایع مصرف می شود.
مطالعه بیشتر:  فروش ویژه نمک هفت سدیمی DTPMP

باید در نظر داشت که سرکه ماده ای بسیار ارزان است و اگر کمکی به شویندگی مایع ظرفشویی می کرد، تولیدکنندگان به فرمولاسیون مایع می افزودند.

موادی مانند سیتریک اسید می توانند به شویندگی کمک بکنند اما باعث افت کیفیت مایع ظرفشویی می شوند.

تنها راه صحیح برای پاک شدن کامل ظروف از کف شوینده، آبکشی کامل می باشد. این زمان به سختی آب منطقه ای که قرار دارید نیز بستگی دارد. هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد مدت زمان شستشو و آبکشی ظروفتان باید بیشتر باشدو

آیا ترکیب وایتکس و مایع ظرفشویی خطرناک است؟

مایع سفیدکننده به اصطلاح عامیانه وایتکس، ترکیب شیمیایی دارای کلر است. استفاده از وایتکس در اختلاط با هر ماده ی شیمیایی دیگر ممکن است خطرناک باشد.

مایع ظرفشویی یک تمیزکننده‌ای بسیار عالی است و ترکیبات بکار رفته در آن می‌تواند انواع لکه ها را پاک کند. اما برخی فکر می کنند برای افزایش اثر بخشی پاک کنندگی لکه ها به آن وایتکس اضافه کنند.

این یک اشتباه رایج است زیرا افراد از ترکیبات موجود در دو شوینده اطلاعاتی ندارند. ترکیب اصلی وایتکس، هیپوکلریت سدیم است و همانطور که در بالا گفته شد دارای کلر می باشد. از طرفی این ماده یک باز نسبتاً قوی می باشد.

در بخش اجزا سازنده ی مایع ظرفشویی نیز دریافتید که در مایع ظرفشویی انواع ترکیبات شیمیایی با خاصیت اسیدی وجود دارد.

در اثر مخلوط کردن دو ماده ی اسیدی و بازی واکنش بسیار سریعی رخ می دهد و گاز کلر یکی از اجزا سمی است که در این حین تولید می شود. گاز کلر بسیار سمی و در مواردی با افزایش غلظت آن در محیطی بسته باعث خفگی می شود

جداً توصیه های ایمنی در استفاده از مواد شوینده را مورد توجه قرار دهید.

آیا مایع ظرفشویی برای ماشین ظرفشویی مناسب است؟

یکی دیگر از سوالات رایج استفاده از مایع ظرفشویی در ماشین ظرفشویی است.

اما این کار در وهله ی اول به شدت به ماشین ظرفشویی شما آسیب می زند. شاید تصور کنید چیزی که برای شستشوی ظروف طراحی شده است در هر مکانی قابلیت استفاده دارد! بله . مایع ظرفشویی وظیفه ای جز شستشوی ظروف ندارد اما ترکیبات مورد استفاده در مایع ظرفشویی احتمال دارد به اجزای ماشین ظرفشویی شما آسیب های جدی وارد کند. زیرا برای آن مناسب نمی باشد.

قرص ها و ژل های ماشین ظرفشویی حاوی ترکیبات ضدرسوب، ضد جرم، براق کننده، بو گیر و دارای کف کنترل شده هستند.

در حالی که مایع دستی ظرفشویی میزان بیشتری کف تولید کرده و در صورت استفاده از آن در ماشین ظرف های شما کاملاً شسته و آبکشی نمی شوند.

چه چیزی به مایع ظرفشویی اضافه کنیم؟

به طور کل افزودن مواد اضافی به مایع ظرفشویی کار اشتباهی است. افزودنی های مختلف به مایعات شوینده در منزل تنها باعث کاهش کیفیت و عملکرد شوینده می شود. در کنار آن ممکن است در اثر اختلاط دو ترکیب که ویژگی های شیمیایی آن اطلاعاتی ندارید آسیب های جبران ناپذیری به سلامت خود وارد کنید.

یکی از پارامترهای مهم در مایع ظرفشویی و سایر مایعات شوینده بحث پ هاش است. اضافه کردن هر گونه اسید آلی و یا معدنی، مثل استیک اسید یا همان سرکه خوراکی باعث افت پ هاش و افت عملکرد مایع ظرفشویی می شود.

بنابراین هیچ وقت توصیه نمی شود افزودنی هایی از جمله سرکه به ماطع ظرفشویی اضافه شود.

چگونه با مایع ظرفشویی اسلایم درست کنیم؟

روش های مختلفی برای ساخت اسلایم در اینترنت پیشنهاد شده است. شاید بهترین روش ها استفاده از پلی وینیل استات و یا سایر پلیمرهای سنتزی و انجام اصلاحات بیشتر از طریق افزودنی های مجاز دراین زمینه باشد.

اما ساخت اسلایم با مایع ظرفشویی را به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم. چرا که وظیفه ی اصلی مایع ظرفشویی لکه بری و حذف چربی و پروتئین از سطح ظروف پخت و پز آشپزخانه ی باشد. از طرفی دیگر مایع ظرفشویی حاوی مواد شیمیایی و نگه دارنده ها است که در جریان آبکشی به خوبی از سطح پاک می شوند و مشکلی ایجاد نمی کنند.

از آنجایی که اسلایم ساعت ها در تماس با پوست دست قرار می گیرد برای سلامتی پوست دست مناسب نیست و ایجاد مشکل می کند.

 

دستیابی به بهترین فرمولاسیون مایع ظرفشویی

اگرچه فرمولاسیون های بیشماری برای ساخت مایع ظرفشویی وجود دارد اما انتخاب بهترین و با کیفیت ترین فرمول برای تهیه ی مایع ظرفشویی کار بسیار دشواری است. زیرا انتخاب اشتباه در ساخت مواد شوینده ی مناسب نه تنها به سرمایه ی اولیه به کار برده ی شما لطمه می زند، وقت و انرژی بسیاری را از شما تلف می کند.

با توجه به تجربه ی ما و جنس موجود در بازار، همینطور بازخورد مشتریان پس از استفاده، مایعات ظرفشویی پریل، اکتیو، دورتو بهترین جایگاه را در نزد مشتریان دارند اما در مجموع لازم است با توجه به ویژگی های یک مایع ظرفشویی خوب نگاه دقیق تری جهت خرید و ساخت آن ها داشته باشیم.

اگر تمایل به ساخت مایع ظرفشویی دارید نیاز است بدانید رعایت یکسری پارمترها مانند پ هاش مناسب با پوست دست، استفاده از رنگ و اسانس مجاز، مواد اولیه با کیفیت، عوامل ضد سختی آب و ضد لک را کنترل کنید تا مصرف کننده ی آن از نتیجه ی شما راضی باشد.

گروه تخصصی خدمات فرمولاسیون شیمیچی با دانش و تجربه ی بسیار در زمینه ی تولید فرمولاسیون های بی نظیر به شما این اطمینان را می دهند که با کیفیت ترین مایع ظرفشویی در دستانتان قرار بگیرد.

برای ارتباط با کارشناسان شیمیچی شما می توانید از راه های ارتباطی تلفن ثابت و شماره موبایل مشاوره ی رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید پرسش های خود را از طریق پیام رسان واتساپ بپرسید. پاسخ به سوالات شما در اسرع وقت انجام می پذیرد.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!