فرمولاسیون شوینده ی لکه بر در شیمیچی

بررسی خاصیت لکه بر مایع ظرفشویی/فرمولاسیون مایع ظرفشویی لکه بر

از مشکلاتی که همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنیم از بین برد لکه های موجود بر روی لباس، مبل، فرش و.. می باشد. اما دغدغه ی اصلی انتخاب شوینده ی لکه بر و اینکه با چه روشی این لکه ها را از بین ببریم که وسیله یا لباسمان نیز سالم بماند.

استفاده  از مایع ظرفشویی با خاصیت لکه بر قوی شاید آخرین گزینه ای باشد که به ذهن شما می آید اما می تواند بهترین انتخاب باشد.

شما مى توانید براى کسب اطلاعات بیشتر با شماره هاى زیر تماس حاصل بفرمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

لکه بری قوی مایع ظرفشویی

زمانی که یک لکه مانند چربی، جوهر، خون یا ادرار روی لباس یا مبل و فرش در منزل ریخته می شود، تصور اولیه به سمت شوینده ی سفید کننده یا در اصطلاح عامیانه وایتکس می رود. اما شوینده ی قوی و خطرناکی مانند وایتکس مشکلاتی دارد.

به طور مثال ویژگی رنگ بری قوی این شوینده باعث از بین بردن رنگ و حتی تارو پود پارچه ی لباس یا مبل، علاوه بر پاک کردن لکه ی ریخته شده از مشکلات اصلی در استفاده از این ترکیب می باشد. همینطور می توان گفت عامل لکه بر در این محصول هیپوکلریت سدیم در آب است که به دلیل وجود کلر در ساختار خود، می تواند آسیب های ریوی و پوستی ایجاد کند.

مطالعه بیشتر:  فرمولاسیون مایع ظرفشویی/ فرمول مایع ظرفشویی مناسب/پی اچ مایع ظرفشویی
مایع ظرفشویی لکه بر
مایع ظرفشویی بازی

مواد لکه بر در مایع ظرفشویی

جایگزین مناسب برای از بین بردن لکه های چربی و انواع لکه های به جا مانده روی لوازم یا پارچه مایع ظرفشویی می باشد.

وجود انواع سورفکتانت ها از جمله آنیونی (تگزاپون و اسید سولفونیک)، کاتیونی، آمفوتری و سورفکتانت های غیر یونی در فرمولاسیون مایع ظرفشویی یاعث ایجاد  خاصیت پاک کنندگی ویژه ای برای انواع لکه ها، آلودگی ها و چربی ها می شود.

در فرمولاسیون مایع ظرفشویی سورفکتانت های دیگری نیز به عنوان مواد فعال کننده سطح ثانویه استفاده می شوند.

تگزاپون دارای خاصیت کف زایی خوبی بوده ولی کف آن سبک است و غلیظ نمی باشد. در مجاورت چربی ها از بین می رود و به آسانی در آبهای سخت و معمولی  با کف فراوان حل می شود و با سایر افزودنی ها سازگار است.

این مواد که در مقادیر بسیار کم به مایع ظرفشویی اضافه می شوند خود به تنهایی قدر رفع آلودگی و لکه ها را ندارند بلکه در اختلاط با مواد فعال سطحی اولیه و اصلی باعث افزایش پایداری کف و مایع ظرفشویی می شوند.

به طور مثال تگزاپون یکی از سورفکتانت های پرکاربرد در اکثر مایع ظرفشویی ها دارای خاصیت کف زایی مناسبی است ولی پایداری کف آن کم و رقیق است و در قرارگیری روی لکه ها از بین می رود. در نتیجه استفاده از سورفکتانت های ثانویه یکی از ویژگی ها جالب برای افزایش خاصیت لکه بر مایع ظرفشویی می باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد مایع ظرفشویی مورد بررسی قرار می گیرید غلظت مناسب مایع ظرفشویی می باشد. ترکیبات مورد استفاده به عنوان غلظت دهنده ی مایع ظرفشویی عموماً ترکیبات پایه الکی (پلی وینیل الکل)، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز و یا کلرید سدیم می باشند. هرکدام از این ترکیبات باعث افزایش خاصیت لکه بری مایع ظرفشویی می شوند.

مطالعه بیشتر:  مقاومت قطبی شدن خطی | تعیین سرعت خوردگی | LPR

ترکیبات استفاده شده ی دیگر در ساخت مایع ظرفشویی مانند سود سوزآور یا سدیم هیدروکسید با خاصیت رنگ بری باعث افزایش لکه بری مایع ظرفشویی می شوند.

فرمولاسیون مایع ظرفشویی لکه بر

مجموعه ترکیبات نامبرده در فرمولاسیون مایع ظرفشویی باعث می شود که این شوینده برخلاف تصور کاربردهای زیادی به جز شست و شوی ظروف داشته و به دلیل وجود مواد شیمیایی با خاصیت لکه بری قوی و رنگ بری مناسب بدون استفاده از ترکیبات خطرناک مانند ترکیبات پربورات و هیپوکلریت سدیم گزینه ی مناسب برای از بین بردن انواع لکه ها باشد.

مجموعه شیمیچی با کارشناسان مجرب و تحصیل کرده با سابقه مرتبط در زمینه فرمولاسیون مواد شوینده و آرایشی بهداشتی پاسخگوی سوالات فنی شما مشتریان محترم می باشد. شما می توانید با تماس تلفنی و یا از طریق واتساپ سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!