قیمت فرمول پودر لباسشویی

فرمولاسیون پودر لباسشویی | خط تولید پودر ماشین لباسشویی | فرمول پودر لباسشویی

خدمات مشاوره تخصصی فرمولاسیون شیمیچی:

ارائه خدمات فرمولاسیون پودر لباسشویی

ساخت پودر ماشین لباسشویی

راه اندازی خط تولید پودر ماشین لباسشویی

تهیه مواد اولیه و تجهیزات خط تولیدی پودر لباسشویی

برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های تماس زیر اقدام فرمایید:

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

فرمولاسیون پودر ماشین لباسشویی شامل چه ترکیباتی می شود؟ چه تفاوتی بین پودر ماشین لباسشویی و مایع لباسشویی است؟ در این پست قصد داریم به بررسی کامل پودر لباسشویی بپردازیم. در نتیجه با مطالعه این مطلب، به پاسخ سوال های بسیاری که در ارتباط با پودر ماشین لباسشویی برای شما پیش آمده است، دست خواهید یافت.

 

در ادامه می خوانید:

 • انواع شوینده لباس
 • مواد تشکیل دهنده پودر ماشین لباسشویی
 • فرمولاسیون پودر لباسشویی
 • ویژگی های یک پودر لباسشویی با کیفیت
 • پرسش های متداول

 

شوینده های لباس

امروزه با گسترش صنعت شوینده و بهداشتی، شاهد انواع متنوعی از شوینده های لباس برای کاربردهای متفاوت هستیم. تنوع محصولات تنها به کاربردهای متفاوت محصولات برنمی گردد. محصولات بهداشتی و مواد شوینده البسه در رایحه های گوناگونی نیز در دسترس افراد قرار دارند که از میان پر مصرف ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد:

پودر لباسشویی دستی: 

این محصول در واقع یکی از ابتدایی ترین انواع شوینده های خانگی برای لباس می باشد که به منظور شستشوی دستی البسه کاربرد دارد و استفاده از آن در گذشته ها بیشتر مرسوم بوده است. ترکیبات پودر دستی به گونه ای تعیین شده است که مخصوص شست و شوی با دست باشد و از ایجاد آسیب های احتمالی برای پوست جلوگیری نماید. این دسته از پودرهای لباسشویی در تماس با آب به سرعت حل شده و کف مناسبی ایجاد می کنند. منظور از کف مناسب میزان کف تولیدی متناسب با شستشویی دستی و در کنار آن پایدارای و کارایی بالای پودر می باشد. این نکته موجب شده است تا شست و شوی البسه با استفاده از پودرهای دستی با سرعت بیشتر انجام شود. به این ترتیب پوست دست، مدت زمان کمتری در تماس با مواد شوینده قرار گرفته و احتمال بروز آسیب های پوستی به حداقل ممکن می رسد.

صابون رختشویی:

یکی از شوینده های لباس که در گذشته کاربرد بیشتری داشته، صابون های رختشویی است. این محصول که با استفاده از ترکیبات طبیعی تهیه می شود هنوز هم در برخی از مناطق مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل وجود ترکیبات پاک کننده پر قدرت و در عین حال منشا ساخت طبیعی که دارد، استفاده از این شوینده ی قوی برای شستشوی لباس های ظریف و حساس مانند لباس کودکان، لباس های زیر و بافت های حساس گزینه مناسبی می‌باشد.

فرمولاسیون پودر لباسشویی

پودر ماشین لباسشویی: 

از جمله پرکاربرد ترین و متداول ترین نوع شوینده های مورد استفاده برای البسه، پودر ماشین لباسشویی می باشد. با توجه به قدرت پاک‌کنندگی بالاتر برخی ترکیبات جامد به کار رفته در فرمولاسیون پودر لباسشویی، استفاده از پودرها در مقایسه با مایع لباسشویی با بو و لکه‌های بیشتر، مناسب ترین گزینه می باشد.

مایع لباسشویی:

دسته جدیدتر از محصولات شوینده البسه، که به خصوص به دلیل رایحه خوشایندش در چند سال اخیر استفاده از آن با استقبال زیادی روبرو شده است، مایع لباسشویی می باشد. استفاده ی رایج از مایع لباسشویی برای شستن لباس هایی که زیاد کثیف نیستند یا بافت ظریفی دارند، به خصوص لباس کودکان و یا شستشویی های روزانه ی لباس‌های خانگی می باشد.

مطالعه بیشتر:  آنتی اسکالانت از تولیدکنندگان به نام داخلی و خارجی

یکی از مزیت های مایع لباسشویی تنوع آن در به کارگیری برای لباس هایی با رنگ های مختلف می باشد. تنوع محصولات در دسته ی مایعات لباسشویی شامل: سفید شوی، رنگین شوی و مشکین شوی، مایع لباسشویی بچه و.. می باشند. مشخصه ویژه این محصولات مراقبت از پارچه و به هم نخوردن رنگ های آن می باشد.

مایع نرم کننده حوله و لباس:

نرم کننده ها به علت محبوبیت زیادی که در بین خانواده ها کسب کرده اند، در کنار انواع شوینده، به خصوص برای حوله، ملحفه  و لباس های خانگی استفاده می شوند. هرچند که این دسته از محصولات توانایی شویندگی لباس ها و حذف لکه و چرک را ندارند، به از بین بردن الکتریسیته ساکن و لطافت پارچه و رایحه  دلپذیر بر روی حوله و لباس ها کمک می کنند.

پودر ماشین لباسشویی از چه ترکیباتی ساخته شده است؟

ترکیبات شوینده های پودری حاوی مواد اولیه زیادی با نام های پیچیده و طولانی می باشد. بخش عمده ی اجزاء تشکیل دهنده پودر ماشین لباسشویی، به طور معمول شامل ترکیبات سازنده ( تقریباً ۵۰٪ وزنی) می شوند. دیگر مواد مهم به کار رفته شامل:

سورفاکتانت (۱۵٪) ، سفید کننده (۷٪) ، آنزیم (۲٪) ، پلیمرهای ضد رسوب چرک و کثیفی، تنظیم کننده های کف، بازدارنده های خوردگی، مواد براق کننده نوری، مهار کننده های انتقال رنگ و مواد معطر باشد. در اینجا لیستی از رایج ترین ترکیبات به کار رفته در  فرمولاسیون پودر لباسشویی را بررسی می کنیم.

 • الکل اتوکسیلات (AE)
  این ترکیب یک سورفاکتانت غیر یونی است که با مخلوط کردن آب و چربی، به پاک شدن لکه های چربی لباس کمک می کند.
 • آلکیل اتوکسی سولفات (AES)، آلکیل سولفات (AS) و آلکیل بنزن سولفونات خطی (LAS)
  از جمله پرکاربردترین سورفکتانت های آنیونی هستند که به ناخالصی های پارچه ها متصل شده و باعث از بین رفتن لکه ها می‌شوند.
 • اکسید آمین
  یک سورفکتانت آمفوتریک که می تواند آنیونی، کاتیونی یا غیر یونی باشد و معمولاً در شوینده ها و شامپوها استفاده می شود. همراه با دیگر مواد فعال کننده سطح، برای از بین بردن لکه ها استفاده می شود.
 • پلیمرها مانند کربوکسی متیل سلولز (CMC)
  پلیمری که از سلولز طبیعی تهیه می شود. به جلوگیری از بازگشت لکه ها به لباسی که از آن جدا شده است کمک می کند. به دلیل وجود این ترکیبات در فرمولاسیون پودر لباسشویی، پس از عمل پاکسازی چرک و کثیفی از روی البسه، آلودگی ها نمی توانند دوباره روی سطح لباس قرار گیرند.
 • اسید سیتریک
  این ماده یک اسید آلی ملایم است که در ساختار مرکبات مانند لیمو و پرتغال یافت می شود. از آن برای از بین بردن بوی بد لباس ها استفاده می شود. همچنین در حذف سختی آب نیز کاربرد دارد.
 • دی اتیل استر دی متیل آمونیوم کلراید (DEEDMAC)
  یک ترکیب آمونیوم که به عنوان نرم کننده پارچه برای صاف نگه داشتن پارچه در فرمولاسیون پودر لباسشویی استفاده می شود.
 • عوامل کیلیت کننده مانند دی سوسینات اتیلن دیامین (SS-EDDS)، سیکلودکسترین
  به عنوان سازنده و عامل کیلیت کننده عمل می کند و بوی بد را از روی لباس پاک می کند.
 • آنزیم ها
  پروتئین های طبیعی که لکه ها را به قطعات کوچکتر تجزیه می کنند تا لکه ها را راحت تر پاک کنند. مانند پروتئاز، آمیلاز، سلولاز
 • آب اکسیژنه
  یکی از ساده ترین و رایج ترین مواد سفید کننده آب اکسیژنه است.  دیگر ترکیبات سفید کننده شامل سدیم کربنات و  هیپوکلریت سدیم (یک ماده سفید کننده بر پایه کلر) هستند.
 • اسانس (عطرها)
  رایحه های دلپذیر و آرامش بخش را روی سطح پارچه فراهم می کنند.
 • پلی اتیلن گلیکول ها (PEG) ، پلی اتیلن اکسید (PEO) یا پلی اکسی اتیلن (POE)
  یک ترکیب پلی اتر برای بسیاری از موارد از جمله به عنوان روان کننده و سورفاکتانت استفاده می شود.
 • مونو اتانول آمین (MEA)
  یک آمین آلی و الکل اولیه که به عنوان حلال و باز ضعیف استفاده می شود (تعادل pH را در فرمولاسیون پودر لباسشویی شما حفظ می کند).
 • پروپیلن گلیکول
  یک ترکیب آلی که به عنوان حلال و آنزیم استفاده می شود.
 • کربنات سدیم
  نمک اسید کربنیک به عنوان سازنده مواد شوینده استفاده می شود.
 • سدیم دی سیلیکات
  به عنوان سازنده در مواد شوینده استفاده می شود.
مطالعه بیشتر:  فرمولاسیون مواد شوینده و ضدعفونی ­کننده

فرمولاسیون پودر لباسشویی

با توجه به طیف گسترده ترکیبات مورد استفاده در فرمولاسیون پودر لباسشویی، محصولات نهایی با تنوع فراوان می تواند حاصل شود. یکی از مهم ترین ترکیبات و رایج ترین سازنده های فرمول پودر لباسشویی، کربنات سدیم است. کربنات سدیم یا سود اَش یک ترکیب شیمیایی با فرمول Na2CO3 است. این ترکیب در واقع فرم خنثی شده اسید کربنیک (نمک) است. توجه کنید که این ترکیب را با سدیم بی کربنات  (جوش شیرین) اشتباه نگیرید.

این ترکیب در حذف لکه ها و چرک و کثیفی از روی البسه بسیار خوب عمل می کند. همچنین آب سخت می تواند قدرت تمیز کردن مواد شوینده شما را تحت تأثیر قرار دهد، اما سود اَش موجود در فرمول پودر ماشین لباسشویی می تواند به مواد معدنی موجود در آب متصل شود و به پودر لباسشویی اجازه جذب بهتر در الیاف پارچه و تمیز کردن می دهد. در واقع به عنوان سختی گیر نیز استفاده می شود.

دیگر ترکیبات سختی گیر که عملکرد فوق العاده ای نسبت به سایر محصولات مشابه دارند و قابل استفاده در فرمول پودر لباسشویی هستند، نمک های متیلن فسفونات می باشند. نمک های سختی گیر مانند نمک هفت سدیمی dtpmp  . نمک چهار سدیمی hedp در حذف لکه ها از طریق حذف یون های سخت منیزیم و کلسیم موجود در آب به شستشوی بهتر و با کیفیت تر کمک می کنند. شما می توانید برای خرید این محصولات از طریق تلفن های تماس زیر اقدام نمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

ویژگی های پودر ماشین لباسشویی با کیفیت

 • حذف سخت ترین لکه ها از روی البسه
  سدیم کربنات که پایه اصلی فرمول پودر ماشین لباسشویی است، یک ترکیب بسیار قلیایی می باشد و می تواند به راحتی انواع آلودگی ها را در خود حل کند و  برای از بین بردن لکه ها به خوبی عمل کند.
 • میزان کف تولید شده مناسب
 • قابلیت انحلال بالا در هر دمای آب
 • شویندگی آسان
  به طور معمول قدرت کف کنندگی پودرهای لباسشویی از شوینده های مایع بیشتر می باشد. بنابراین یک پودر ماشین لباسشویی مناسب باید به راحتی با آب کافی شسته شود. کف زیاد هم به بافت لباس شما و هم به دستگاه لباسشویی شما آسیب وارد می‌کند.
 • ترکیبات جامد در برخورد با آب به راحتی حل می شوند و به صورت گلوله های خمیری روی لباس باقی نمی ماند.
 • حاوی سورفاکتانت های زیست تخریب پذیر (آنیونی و غیر یونی) و آنزیم ها است.
 •  مانع از تجمع رسوب و چربی روی سطح حمام و دستشویی می شود.
 • به علت قدرت لکه برداری بالا در سطوح مختلف مانند مبلمان، سینک ظرفشویی و حتی دستشویی استفاده می شود.
 • فضای درونی ماشین لباسشویی را تمیز می کند.
  اگر پودر ماشین در دمای بالا استفاده می کنید، ماشین لباسشویی شما عمیقا تمیز می شود.

پرسش های متداول:

 • چگونه یک پودر لباسشویی بسازیم؟

برای تهیه  فرمولاسیون پودر ماشین لباسشویی نیاز به تجهیزات دستگاهی می باشد. تنها شناخت ترکیبات اولیه کافی برای ساخت یک پودر لباسشویی مناسب و با کارایی بالا کافی نمی باشد. شما می بایست از ابزار تخصصی مانند راکتورها، خنثی کننده، دستگاه پودرساز، مخلوط کن و تزارو توزین در ابتدایی ترین حالت استفاده کنید.

فرایند ساخت

فرایند ساخت پودرهای ماشین لباسشویی به این صورت است که ابتدا ترکیبات جامد سازنده را با ماده ی اسیدی مخلوط می کند تا عمل خنثی سازی انجام شود سپس به مدت چند ساعت تا خنثی شدن مخلط به آن زمان می دهند. پس از آن ترکیبات افزودنی مانند سورفکتانت‌ها، پلیمر ها، عطر و رنگ، نگه دارنده و در صورت نیاز آنزیم ها را به آن اضافه می کنند و توسط مخلوط کن یک مخلوط کاملا یکدست بدست می آورند. پس از این، باید این مخلوط را خشک کرده و محصول نهایی را در بسته بندی مناسب تقسیم کنید.

 • هنگام استفاده از پودر ماشین لباسشویی از چه دمایی استفاده کنیم؟

پودرهای لباسشویی ماشینی مطابق با قدرت آبکشی و ظرفیت ماشین های لباسشویی تولید شده اند. اگر پودر های لباسشویی منتخب شما، فرمولاسیون مناسب داشته و از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده باشد، می توانید از هر دمایی متناسب با پارچه لباستان استفاده کنید. زیرا این دسته از پودرهای لباسشویی در هر دمایی قابلیت انحلال بالایی دارند.

 • آیا استفاده از مواد شوینده بیشتر، باعث تمیزی بهتر می شود؟

خیر، با این کار مواد شوینده بیشتری به بافت لباس ها نفوذ کرده و باعث سخت تر شدن آبکشی آن ها می شود. همچنین به مرور زمان باعث ته نشین شدن پودر در ماشین و تشکیل رسوب و آلودگیمی شود در نتیجه مانع از عملکرد مناسب دستگاه می شود.

 • آیا می توان از پودر دستی در ماشین لباسشویی استفاده نمود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر! در بخش های قبلی گفتیم که قدرت کف باید برای یک پودر ماشین لباسشویی مناسب، کنترل شده باشد. از طرفی پودر دستی و در تماس با آب به سرعت کف تولید می کند. به همین علت، کف ایجاد شده در دستگاه لباسشویی از کنترل خارج شده و ممکن است از ظرفیت ماشین لباسشویی شما فراتر برود. در چنین شرایطی کف اضافی به دو صورت باعث زیان می شود. یا از طریق منافذ موجود در محفظه داخلی ماشین لباسشویی به قطعات ماشین آسیب می زند و یا از طریق منافظ اطراف درب لباسشویی با فشار زیاد به بیرون از ماشین منتقل می شود. علاوه بر این، ماشین های لباسشویی برای شست و شوی با میزان کف معین طراحی شده اند. ایجاد کف بیش از حد، تعادل و برنامه ریزی دستگاه را برهم زده و مانع از آبکشی درست و کامل لباس های شما می شود.

مطالعه بیشتر:  نمک هفت سدیمی دی اتیلن پنتا متیلن فسفونیک اسید (DTPMP)

فرمولاسیون مایع لباسشویی

 • چه زمانی از پودر ماشین لباسشویی استفاده کنیم؟ 

  در برخورد با لباس های با بافت ضخیم تر مانند لباس های رویه (مانتو، پالتو، شلوار، کاپشن و..) استفاده از پودرهای ماشین لباسشویی هم به علت قدرت بالا در حذف آلودگی ها و همچنین ارزان تر بودن بسیار مناسب و به صرفه تر است. مورد دیگر در حذف لکه های رنگی و سخت تر است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که لکه ای روی یکی از لباس های محبوبتان ببینید. راه چاره استفاده از انواع محصولات لکه بر است که امکان پاک کردن و از بین بردن لکه هایی که با شستشوی معمولی تمیز نمی شوند را فراهم می کنند. اما لکه برها نیز ممکن است باعث رنگ بری دیگر نقاط لباس و یا زمینه ی پارچه ی شما شود. پودرهای ماشین به علت استفاده از آنزیم های بسیار کارآمد در ساخت آن مناسب برای از بین بردن انواع لکه ها می باشد.

بهترین یا برترین برندهای ایرانی و خارجی شوینده لباس چیست؟

امروزه با پیشرفت هایی که در صنایع محصولات شوینده انجام شده است، کارخانه های متعددی اقدام به تولید و عرضه انواع متنوعی از شوینده های لباس کرده اند. از میان معتبرترین تولید کننده های ایرانی و خارجی مواد شوینده می توان به  پرسیل، اکتیو، ورنل، سافتلن و.. اشاره نمود. از ابتدایی ترین برند های پودر ماشین لباسشویی در ایران می توان به  تاژ Tage، اشاره کرد که همچنان نیز یکی از با کیفیت ترین برندهای تولید کننده پودر ماشین لباسشویی است.

فرمولاسیون پودر لباسشویی را از کجا تهیه کنیم؟

شرکت تحقیقاتی رایان شیمی شریف با دارا بودن مجموعه ای قدرتمند، توانا در ساخت و فرمولاسیون انواع محصولات شوینده مانند:

فرمول پودر ماشین لباسشویی

فرمولاسیون مایع لباسشویی

نرم کننده های حوله و لباس

ژل ماشین ظرفشویی

فرمول مایع ظرفشویی و مایع دستشویی

می باشد. کارشناسان شیمیچی آماده ارائه خدمات در زمینه های مختلف از جمله مشاوره تخصصی و راه اندازی خط تولید تا ساخت و بسته بندی محصول به کارآفرینان داخلی و خارجی می باشند. شما می توانید برای خرید مواد اولیه و خدمات مشاوره رایگان از طریق تلفن های تماس زیر اقدام نمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!