فروش DBNPA پودری

فروش DBNPA پودری | DBNPA

گسترش فعالیت‌های صنعتی با مصرف بالای آب از یک سو و افزایش جمعیت جهان از سوی دیگر باعث شده است که منابع آبی، بسیار حیاتی شوند. برای تامین آب شیرین مورد نیاز، استفاده از فرآیندهای فیلتراسیون غشایی در دهه‌های گذشته به شدت افزایش یافته است. یکی از این روش‌ها استفاده از روش اسمز معکوس (Reverse osmosis) است که برای آلودگی، حذف نمک و… استفاده می‌شود. طول عمر غشا و همچنین هزینه‌های عملیاتی تحت تأثیر بیو فیلم قرار دارند. در این فرآیند‌ها چهار نوع رسوب می تواند رخ دهد: رسوب گیری (رسوب غیر آلی)، رسوب کلوئیدی، رسوب آلی و رسوب زیستی. یکی از روش های جلوگیری از رسوب ها و لجن ها استفاده از آنتی اسکالانت ها و DBNPA پودری و DBNPA محلول  است.

رسوب‌های زیستی یکی از متداول‌ترین رسوب‌هایی است که در فرآیند‌های غشایی با آن مواجه می‌شویم و از قضا کنترل آن نیز بسیار مشکل هست. رسوب زیستی به عنوان مقدار بیوفیلم انباشته شده (زیست توده) که باعث کاهش عملکرد غیرقابل قبول غشاء می‌شود، تعریف می‌شود. وقتی باکتری‌ها به هم می چسبند، شروع به تکثیر کرده و یک ماتریکس پلیمری ایجاد می‌کنند، که عملکرد غشا را تحت تاثیر قرار می‌شود.

یکی از موثرترین روش‌هایی که برای از بین بردن انواع مختلفی از لجن ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها استفاده می‌شود، افزودن DBNPA به آب است.

لطفا برای کسب اطلاعات جهت خرید DBNPA پودری به صورت عمده و خرد از طریق زیر اقدام نمایید

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

DBNPA چیست

ماده‌ی ۲,۲-dibromo-3-nitrilopropionamide که به اختصار DBNPA‌  نامیده می‌شود، یک ماده کریستالی سفید رنگ شفاف است که در دمای حدود ۱۲۰سانتی گراد ذوب می‌شود. این ماده علاه بر انحلال در آب در برخی از حلال‌های آلی مانند استون، دی متیل فرمالید (DMF) و پلی اتیلن گلایکول نیز حل می‌شوند. شکل مولکولی DBNPA در زیر نشان داده شده است. این ماده به دو صورت DBNPA پودری و DBNPA محلول در بازار موجود است.

مطالعه بیشتر:  ATMP و نمک های سدیمی آن

ماده DBNPA به راحتی در شرایط قلیایی هیدرولیز می‌شود و پس از چند مرحله تجزیه شدن به اسید سیانو استیک و اسید مالونیک تبدیل می‌شود که ترکیبات غیر سمی محسوب می‌شوند. بنابراین یکی از مزیت‌های DBNPA اینست که در در طبیعت آلودگی خاصی ایجاد نمی‌کند.

هرچند که  DBNPA یک ماده‌ی غیر اکسنده هست ولی توانایی کشتن سریع باکتری‌ها را دارد. در واقع DBNPA یک ماده‌ی بایوساید است که توانایی کشتن سریع باکتری‌ها را دارد. انجام یک واکنش سریع بین DBNPA مولکول های آلی حاوی گوگرد در میکروارگانیسم‌هایی مانند گلوتاتیون یا سیستئین باعث کشتن سریع میکروب‌ها می شوند.

کاربرد DBNPA

ماده‌ی DBNPA (چه به صورت DBNPA پودری و یا محلول)  به عنوان یک ماده‌ی پرکاربرد در صنعت محسوب می‌شود. که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. گاهی جهت عملکرد بهتر، DBNPA را همراه با مواد دیگری به محلول اضافه می‌کنند. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های DBNPA عملکرد سریع آن در از بین بردن باکتری‌هاست که البته وابسته به pH محلول این سرعت تغییر می‌کند. سازگاری این ماده با غشاهای فرآیند اسمز معکوس، از دیگر مزیت‌های DBNPA محسوب می‌شود که باعث افزایش محبوبیت و کاربرد آن شده است.

از آن جا که DBNPA یک ماده‌ی غیر اکسنده است، بنابراین توانایی تخریب بیوفیلم تشکیل شده را ندارد، در نتیجه از DBNPA به عنوان یک ماده‌ی پیشگیرانه استفاده کرد. افزودن DBNPA می‌تواند به دو صورت مداوم (پویا) و ثابت به محلول تزریق شود. میزان تزریق DBNPA به عوامل مختلفی مانند نوع روش تزریق DBNPA و همچنین میزان آلودگی آب و… وابسته هست. به عنوان مثال  میزان افزودن DBNPA می‌تواند از حدود ۳ppm تا ۱۰۰ppm متغیر باشد. صنایع کاغذ سازی یکی از صنایعی است که در آن DBNPA به عنوان یک ماده‌ی نگهدارنده استفاده می‌کنند. همچنین به عنوان عامل کنترل کننده‌‌ی لجن کاربرد دارد.

مطالعه بیشتر:  اثر آستانه ای متیلن فسفونات ها

مزیت‌های DBNPA

همان‌طور که در بالا اشاره شد، DBNPA به عنوان یک ماده‌ی پر کاربرد در صنایعی که با آب سروکار دارند، محسوب می‌شود. این علت استفاده‌ی زیاد از این ماده مزیت‌های بی شمار آنست که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

  • عملکرد سریع
  • زیست تخریب پذیری
  • سازگاری با انواع غشا فرآیند اسمز معکوس

سمیت DBNPA

هرچند به DBNPA  یک ماده‌ی زیست تخریب پذیر محسوب می‌شود، ولی خوردن مستقیم آن برای افراد بسیار خطرناک محسوب می‌شود. همچنین از تماس جامد یا محلول آن با چشم باید اجتناب شود.همچنین به طور کلی DBNPA یک ماده‌ی خورنده است، ولی چون در مقادیر کمی به محلول اضافه می‌شود، معمولا با مشکل خاصی رو به رو نمی‌شویم.

لطفا برای کسب اطلاعات جهت خرید DBNPA پودری به صورت عمده و خرد از طریق زیر اقدام نمایید

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!