فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی شیمیچی

ژل ماشین ظرفشویی/ قرص ماشین ظرفشویی/مواد شوینده ماشین ظرفشویی

 شوینده های ماشین ظرفشویی (ژل، قرص، پودر، مایع و..)

اگرچه دسترسی همه ی افراد به ماشین ظرفشویی امکان پذیرنمی باشد، اما از نظر علمی ثابت شده است که ماشین های ظرفشویی آب بسیار کمتری در شستن ظرف ها مصرف می کنند. به این ترتیب انواع مختلف مواد شوینده ی ماشین های ظرف شویی مانند قرص، ژل ماشین ظرفشویی، مایع، پودر و.. در بازار موجود می باشند. قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی به عنوان گزینه های جایگزین پودر سنتی برای ماشین های ظرفشویی ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

آنچه این گزینه ها را بسیار جذاب می کند راحتی بیشتر ، سهولت اندازه گیری و کاهش خطر نشت است. هنگام خرید ژل یا قرص ماشین ظرفشویی از یک مارک معتبر ، هر دو قدرت تمیز کنندگی قابل مقایسه ای دارند – اما شرایطی وجود دارد که می تواند هر گزینه را ترجیح دهد.

شما مى توانید براى کسب اطلاعات بیشتر با شماره هاى زیر تماس حاصل بفرمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

ژل ماشین ظرفشویی چیست؟

ژل ظرفشویی مخصوص برای کار در ماشین های ظرفشویی ساخته شده است، بر خلاف مایع معمولی شستشوی ظرف که هرگز نباید در ماشین استفاده شود زیرا باعث تشکیل لجن های اضافی می شود و باعث آسیب دائمی به ماشین ظرفشویی می شود.

سردرگمی بین مایع دستشویی و صابون مایع برای ماشین های ظرفشویی ممکن است یکی از دلایل رایج نبودن این نوع مواد شوینده به اندازه محصولات مبتنی بر پودر باشد.

شوینده ژل ماشین ظرفشویی فواید بی نظیری نسبت به پودر و قرص دارد. ترکیب آن بر پایه آب به این معنی است که روی ظروف ظریف مانند لیوان و ظروف تزئینی سابیدگی کمتری دارد.

مطالعه بیشتر:  غلظت دهنده مایع ظرفشویی

قرص ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی از قبل اندازه گیری شده و دردسر اندازه گیری و قرار دادن پودر لباسشویی را در دستگاه ها برطرف می کنند، زیرا این قرص های پودر یا ژل مناسب می توانند به سادگی در محفظه تعیین شده وارد شوند. دلایل بیشتری برای در نظر گرفتن قرص های ظرفشویی بیش از سهولت استفاده از آنها است، زیرا آنها می توانند عملکرد بیشتری در از بین بردن لکه های مقاوم داشته باشند.

gel, pod, for dishwasher machine
use of pod for dishwasher

این قرص ها همچنین می توانند با افزوده شدن برخی ذرات و ژل ها،  طیف وسیعی از عملکردهای دیگر، از چربی گیری تا تمیز کردن ماشین ظرفشویی را انجام دهند.

در مقایسه با ژل مایع و شوینده معمولی ، قرص های ظرفشویی معمولاً گران ترند و برای از بین بردن رسوبات معدنی نیاز به چرخه شستشوی طولانی تری دارند. همچنین انعطاف پذیری کمتری نسبت به ژل مایع و پودر در میزان مصرف در هر شست و شو دارند زیرا نمی توان آنها را برای اندازه های مختلف به ماشین ظرفشویی اضافه کرد.

پودر ظرفشویی

به عنوان یک گزینه نباید از شوینده پودر سنتی غافل شد. پودر ظرفشویی مدرن اکنون عملکرد نظافتی و لکه گیری قابل مقایسه ای دارد و یک شستشوی آسان نیز دارد. خاصیت سایشی این مواد شوینده باعث می شود که از پودر را برای ظروف ظریف و حساس کمتر استفاده شود، اما گزینه مناسبی برای از بین بردن لکه های سوخته ی روی قابلمه ها می تواند باشد.

شما مى توانید براى کسب اطلاعات بیشتر با شماره هاى زیر تماس حاصل بفرمایید.

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

مزیت ها و معایب انواع شوینده های ماشین ظرفشویی چیست؟

۱-مواد شوینده معمولی (مانند پودر ظرفشویی) را باید در ظرف در بسته و دور از رطوبت  قرار دهید.

در حالی که می توانید مواد شوینده مایع ، قرص و ژل را به طور نامحدود در یک مکان خشک نگه دارید.

مطالعه بیشتر:  فرمولاسیون مایع دستشویی| فرمول انواع مایع دستشویی| مواد شوینده

با این حال، مواد شوینده پودری با گذشت زمان کهنه تر شده و از نظر کارآیی ضعیف تر می شود.

۲-دو ماده اصلی فعال در مواد شوینده ماشین ظرفشویی ، سفید کننده ها و آنزیم ها هستند. سفید کننده لکه هایی مانند قهوه و چای را از بین می برد ، در حالی که آنزیم ها پروتئین ها و مواد جامد را از بین می برند.

هر دو جز مهمی هستند و آنها را در مواد شوینده پودری و قرص ها پیدا خواهید کرد.

۳-واضح است که قرص ها و ژل های ظرفشویی بهترین بسته بندی، تمیزکاری ، راحتی و قابلیت اطمینان را در استفاده از آن ها ارائه می دهند اما هزینه ی تهیه ی این محصولات کمی بیشتر از انتخاب خوب (و ارزان)، پودر ظرفشویی است.

قرص و ژل ماشین ظرفشویی در آب با سختی بالا نیز بسیار عالی کار می کنند. (آب سخت باعث رسوبات آهک می شود، که باعث ایجاد لکه های سفید، رگه بر روی لیوان ها می شود.)

۴-از آنجا که قرص ها فشرده و غلیظ تر نسبت به پودر و ژل هستند-در هر شستشو کوچکتر و سبک تر هستند- به انرژی کمتری نیاز دارند.

مواد شوینده را دور از دسترس کودکان نگه داری کنید:

یک نکته ی مهم در مورد ژل ماشین ظرفشویی، توجه به عدم دسترسی کودکان خردسال است.

برای کودکان، کپسول‌های شوینده ژل ماشین ظرفشویی یا قرص ماشین ظرفشویی شباهت زیادی به شیرینی و دندانگیر دارد – همه نرم ، براق و رنگی هستند. اما خطر مسمومیت یا سوختگی جدی در پوست ، چشم و گلو وجود دارد.

ژل، قرص ماشین ظرفشویی
gel for dishwashing machine

 

انتخاب بهترین ژل ماشین ظرفشویی

استفاده از شوینده صحیح و ماده شوینده به ماشین ظرفشویی شما کمک می کند تا شستشوی بهتری داشته باشد.

این در حالی است که مصرف کنندگان در یک روند همگانی، از مواد شوینده پودری کاملاً دور شده اند، به خصوص از زمان معرفی قرص های ماشین ظرفشویی در اواسط دهه ۱۹۹۰ ، بسیاری از آنها رابطه نزدیک خود را با مواد شوینده ژلی ترک نکرده اند.

مطالعه بیشتر:  فرمولاسیون مایع سفید کننده | فرمول وایتکس چیست؟ | فرمول مایع سفید کننده وایتکس

استفاده از ژل های ماشین برای شستن ظروف حجم مصرفی مواد شوینده را بسیار کاهش می دهد. تصور کنید با مقداری کم از شوینده ی ژل ماشین ظرفشویی، تعداد بالایی ظرف قابل شستشو و بهداشتی کردن است.

ویژگی های ژل ماشین ظرفشویی

علت کاربردی شدن ژل ماشین ظرفشویی در بین شوینده های موجود در منزل، ویژگی های مناسب آن می باشد. خصوصیات ویژه ی این شوینده شامل:

 •  پاکنندگی بالا بدون نیاز به مالیدن سطح ظروف
 • عدم نیاز به آبکشی قبل از شستشو
 • لکه بری قوی
 • عدم نیاز به خشک کردن و حذف قطرات آب روی ظروف
 • فرمولاسیون بدون فسفات
 • غلظت مناسب
 • عدم ایجاد رسوب در منافذ ماشین ظرفشویی

تهیه ی فرمولاسیون ژل ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی نسل جدید شوینده ی ظروف می باشند که نسبت به دیگر انواع شوینده های ماشین ظرفشویی پر کاربرد تر هستند. برخی از تولیدکنندگان ژل های  ظرفشویی فرمولاسیون هایی سازگار با محیط زیست  ارائه می دهند و از سیستم پلیمرهای غیر سمی و سایر مواد طبیعی برای تمیز کردن استفاده می کنند.

مواد تشکیل دهنده این نوع ژل ها شامل:

 • آب
 • سیلیکات سدیم
 • الکل خطی آلیوکسیل شده
 • سورفاکتانت با قابلیت تجزیه کم مواد شیمیایی
 • نرم کننده های آب (سختی گیر) برای ایجاد محیط قلیایی و عملکرد بهتر (مانند خاکستر سودا و سدیم سیترات)
 • محافظ های ماشین ظرفشویی
 • مواد تثبیت کننده و غلظت دهنده  بر پایه سلولز
 • عطرهای خوشبو کننده
 • بوراکس (اسید بوریک)

می شوند. هنگام خرید ژل ماشین ظرفشویی، باید به دنبال ژل ظرفشویی بدون ترکیبات سنتزی مضر، فسفات و کلر، بدون هیچ ماده رنگی، NTA یا EDTA باشید. همچنین pH مناسب ژل های شوینده برای افراد حساس و مبتلا به آلرژی و مشکلات پوستی و تنفسی بین ۴-۵ است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه ی ژل ماشین ظرفشویی با کیفیت عالی می توانید از کارشناسان تخصصی شیمیچی در ارتباط باشید.

نحوه ی تماس:

تلفن همراه و واتساپ: ۰۹۳۵۸۳۸۸۲۷۴

تلفن پشتیبانی: ۰۲۱۶۵۰۱۳۱۹۷ – ۰۲۱۶۵۰۱۳۲۰۶

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!