پتری دیش زیماکس چک در انواع و سایز های مختلف

پتری دیش (plate)

پتری دیش یا همان ظرف پتری یا ظرف محیط کشت سلول یک ظرف دردار است که از شیشه یا پلاستیک ساخته شده است، عمق این ظرف کم می باشد و زیست شناسان از آن برای محیط کشت سلولی یا مواردی مانند باکتری ها یا خزه های ریز استفاده می شود.

پتری دیش های شیشه ای را میتوان بعد از استریل کردن، دوباره مورد استفاده قرار داد، اما پتری دیش های پلاستیکی غالباً بعد از آزمایش دور انداخته می شوند که زیرا ممکن است محیط های کشب همدیگر را آلوده کنند.

اغلب برای ساخت ظرف های آگار برای مطالعات میکروبیولوژی، از پتری دیش ها استفاده می شود. پتری دیش ها برای کم کردن خطر آلوده شدن با ذرات هوایی که رو آنها می نشیند، به حالت سر و ته مورد انکوباسیون قرار می گیرند و نیز برای کاهش خطر محیط کشت، از تجمع هرگونه چگالی آبی درون آن باید جلوگیری کرد.

همچنین برای کشت سلول یوکاریوتی در یک محیط کشت مایع و یا روی آگار سخت، از پلیت استفاده می گردد، این پلیت های خالی ممکن است برای مشاهده عمل جوانه زدن گیاهان، رفتار موجودات کوچک و یا برای اعمال روزانه آزمایشگاهی دیگر همانند خشک کردن مایعاعت در یک آون و حمل و نگهداری نمونه ها استفاده شوند. یکی دیگر از دلایلی که این پلیت ها دارای ساختاری مسطح و شفاف هستند این است که از آنها بعنوان ظرف های موقتی برای مشاهده ی نمونه ها مخصوصا مایعات در زیر میکروسکوپ دارای توان کم استفاده می گردد.

پلیت های شرکت در انواع و سایز های زیر عرضه می شود:

۱۵/۶۰

مطالعه بیشتر:  پیپت آزمایشگاهی زیماکس چک در انواع و سایز های مختلف

۱۵/۸۰

۱۵/۹۰

۱۵/۱۰۰

۲۰/۱۲۰

۲۵/۱۵۰

مخزن رنگی

مخزن ساده سفید

برای دریافت قیمت این محصول و سفارش آن با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال پیام
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!