پیپت آزمایشگاهی زیماکس چک در انواع و سایز های مختلف

2 سال پیش

پیپت یا پیپتور یک لوله نازک شیشه ای است که هر دو سر ان باز است اما روزنه یک سر آن به اندازه نوکِ یک قطره چکان باریک است. پیپت برای برداشتن و انتقال دادنِ مقادیر کم مایعات و محلولهای شیمیایی به کار می رود و معمولاً وقتی بخواهیم با دقت زیادی مقداری مایع را اندازه گیری کنیم. پیپت های شیشه ای دقیق ترین وسیله برای اندازه گیری و انتقال محلولها هستند و دقت آنها در حد میلی لیتر است.

پی‌پتهای مدرج

پی‌پتهای مدرج همان پی‌پتهای معمولی هستند که لوله باریک شیشه‌ای می‌باشند. از این پی‌پتها در آزمایشهای معمولی استفاده می‌شود. برای کارهای دقیق از نوع دیگری از پی‌پتها که به پی‌پت حبابدار معروف است استفاده می‌شود.

پی‌پت حبابدار

این پی‌پت به پی‌پت حجم سنجی یا پی‌پت ژوژه هم معروف است. پی‌پت ژوژه استوانه‌ای است که در انتهای آن به شکل دو لوله باریک کشیده شده است و در قسمت وسط آن یک حباب تشکیل شده است. در قسمت بالایی پی‌پت خطی به صورت حلقه حک شده است. بطوری که اگر پی‌پت طبق شرایط نوشته شده در روی آن تا این علامت از محلول پر شود، حجم ثابتی از محلول را اندازه می‌گیرد. این نوع پی‌پت که فقط حجم ثابت و دقیقی از محلول را اندازه می‌گیرد، به عنوان پی‌پت انتقال دهنده مایعات در تیتراسیونها استفاده می‌شود. دقت آن بسیار بالاست و معمولا در آزمایشهای دقیق از آن استفاده می‌شود.

لیست پیپت های موجود شرکت:
نام محصولحجم
پیپت سدیمان0-200
پیپت مدرج کلاس A0.5(0.01), 1(0.01), 2(0.02), 5(0.1), 10(0.1), 20(0.1), 25(0.1), 50(0.2), 100(0.2)
پیپت حبابدار کلاس A1, 2, 3, 5, 10, 20, 25, 50, 100

برای دریافت قیمت این محصول و سفارش آن با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۶۶۹۱۹۱۵۱(داخلی ۴۰۳۲)

۰۹۳۶۶۷۸۰۲۷۸     مدنی

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب علیرضا

بدون دیدگاه