تولیدکنندگان محصولات غذایی و آرایشی بهداشتی همواره حساب ویژه‌ای روی مواد غلظت دهنده باز می‌کنند. غلظت دهنده ها با بهبود خواص رئولوژی این محصولات، تجربه دلپذیرتری نصیب مصرف کنندگان نهایی میسازند. گرچه بسیاری از فرمولاسیون ها، با ترکیب معمول خودشان گرانروی مطلوبی پیدا میکنند و نیازی به بهبود دهنده رئولوژی ندارند، اما همیشه شرایط به این ترتیب نیست. گاهی استفاده از برخی مواد اولیه درون فرمول از نظر فنی درست نیست یا اینکه محدودیت قیمت و اصل رقابت اجازه تغییرات مواد موثره به نفع افزایش ویسکوزیته را نمی دهد. بعنوان مثال استفاده از سدیم لوریل اتر سولفات یا همان تگزاپن در مایعات لباسشویی و ظرفشویی، بعنوان یکی از اجزای اصلی سیستم سورفکتانتی مرسوم می باشد، عامل محبوبیت این ماده اولیه ایجاد قوام و ویسکوزیته بخشیدن به فرمول مورد طراحی است. منتهی این سورفکتانتی نسبت به قدرت شویندگی عملی خود دارای کف زیاده از حدی است. به همین دلیل استفاده بالایی در مایعات لباسشویی نخواهد داشت. همچنین ماده اولیه ای ارزان نیست تا به قصد جبران ویسکوزیته مقادیر زیادی از این ماده را به فرمول ها بیافزاییم. اینجا اهمیت غلظت دهنده مواد شوینده معلوم میشود. شما میتوانید با استفاده از این محصولات در انتخاب سیستم سورفکتانتی خود با دست بازاری اقدام نمایید.
غلظت دهنده cmc شاید اولین پیشنهادها باشد ولی عاقبت خوشی ندارد. بعنوان یک غلظت دهنده طبیعی نمیتوان به این ماده در خوش کرد. این غلظت دهنده غیرسنتزی محلول شفاف، یک دست و سازگار با سایر اجزای شوینده شما نخواهد بود.

در عوض غلظت دهنده های سنتزی شیمیچی با قیمتی مقرون به صرفه با دوزاج مصرف بسیار پایین، قوام و ویسکوزیته ای پایدار به محصولات نهایی شما می دهد. این غلظت دهنده ها علاوه بر محصولات شوینده برای بهبود رئولوژی سایر فرمولاسیون های پایه ای قابل پیشنهاد است.

جهت اطلاع از قیمت و دریافت مشاوره رایگان با تلفن پنج رقمی ۴۹۰۱۳ تماس حاصل فرمایید.

همچنین متیلن فسفونات ها که گاهی به اشتباه بعنوان غلظت دهنده از انها یاد میشود در شیمیچی قابل مطالعه هستند.

ارادتمند، شیمیچی