غلظت دهنده مایع ظرفشویی

3 سال پیش

غلظت دهنده سنتزی مایع ظرفشویی شیمیچی

همانطور که در پست­های قبل از این اشاره کردیم، بخش مهمی از فرمولاسیون مایع ظرفشویی استفاده از غلظت دهنده­ای مناسب و سازگار با فرمول است. غلظت دهنده ای که در فرمولاسیون مایع ظرفشویی استفاده می­شود بایستی منجر به تغییر پایداری فرمول، تغییر رنگ و تغییر خاصیت کف کنندگی نشود.

در این قسمت به چند مورد از ترکیباتی که به عنوان غلظت دهنده مایع ظرفشویی کاربرد دارد و معایب و مزایای هر یک به طور مختصر اشاره می­کنیم:

پلی وینیل الکل: در بعضی از فرمولاسیون­ها از PVA پلی وینیل الکل به عنوان غلظت­ دهنده مایع ظرفشویی استفاده می­شود. گاهی ممکن است منجر به ته نشینی و تغییر پیداری فرمول در یک بازه زمانی طولانی مدت شود. به علاوه این ماده خود خاصیت دترجنت را ندارد و ممکن است میزان کف ­کنندگی مایع ظرفشویی را کاهش دهد و منجر به تضعیف عملکرد پاک­ کنندگی آن شود. یکی دیگر از معایب این محصول به عنوان ویسکومر، تغییر بوی محصول و ایجاد بوی نامطبوع پس از مدتی نگهداری در انبار است.

CMC : استفاده از CMC به عنوان ویسکومر در فرمولاسیون مایع ظرفشویی در مراحل پایانی ساخت محصول متداول است. این ترکیب سلولزی علاوه بر نقش غلظت دهندگی، به عنوان هموژنایزر و عامل نگهدارنده رنگ عمل کرده و معایب کمتری نسبت به PVA دارد. در بعضی از موارد این غلظت دهنده غیرسنتزی سازگار با سایر اجزای شوینده شما نخواهد بود و ممکن است منجر به ناپایداری محصول در بلند مدت شود و خاصیت کف کنندگی دترجنت­ ها را کاهش ­دهد.

غلظت ­دهنده ­های سنتزی شیمیچی: این نوغ غلظت­ دهنده نسبت به دو دسته قبل بیشترین سازگاری و تاثیر را به عنوان ویسکومر مایعات شوینده دارد. با استفاده از این دسته از محصولات شیمیچی دیگر نگران تغییر رنگ، پایداری فرمول و تغییر خواص پاک کنندگی و کف کنندگی دترجنت ها در فرمول خود بویژه در یک بازه زمانی طولانی مدت نباشید. همچنین نقش موثر این محصول به عنوان غلظت دهنده میزان هزینه­ ها را در بخش تولید و مصرف به طور موثری کاهش مید­هد. این ترکیبات پلیمری می­توانند در فرمولاسیون­هایی که دارای pH بالا هستند و از سفیدکننده­ های قلیایی استفاده می­کنند، به عنوان غلظت دهنده استفاده شوند و پایداری خوبی در دراز مدت فراهم کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.
۰۹۳۵۵۷۳۰۰۳۷

2
برچسب ها :
نویسنده مطلب زهرا احمدپور

دیدگاه شما

2 دیدگاه

 • علی
  2 سال پیش

  با سلام خدمت شما . اکه امکان داره اطلاعات بیشتر و همچنین قیمت خرید و اطلاعات تماس شرکت خودتون را برای غلظت دهنده سنتزی شیمیچی برای من ارسال کنید .
  ممنون از لطف شما .

  • 2 سال پیش

   با سلام
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با غلظت دهنده های اسیدی یا قلیایی با شماره تلفن ۰۹۳۵۵۷۳۰۰۳۷ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر

ارسال پیام
سوالی هست؟
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!
Powered by