آنتی اسکالانت خارجی، آنتی اسکالانت رپور Scale Inhibitor ROPUR / آنتی اسکالانت RO / RPI-3000A/دیسپرسانت رسوب خارجی

3 ماه پیش

آنتی اسکالانت خارجی، آنتی اسکالانت رپور Scale Inhibitor ROPUR / آنتی اسکالانت RO / RPI-3000A/دیسپرسانت رسوب خارجی

آنتی اسکالانت چیست؟

آنتی اسکالانت از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب می باشد که عمده ترین کاربرد آنتی اسکالانت در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس است.

آنتی اسکالانت محلولی است که جهت کاهش اثرات رسوبات مانند کربنات کلسیم (CaCO₃) ، سولفات کلسیم (CaSO₄)، سولفات باریم (BaSO₄)، و سولفات استرانسیوم (SrSO₄) که بر روی غشای پلی آمید یا ممبران تشکیل می گردد، استفاده می شود .

آنتی اسکالانت ROPUR چیست؟

آنتی اسکالانت ROPUR به طور ویژه با عملکردی فوق العاده به منظور مهار تشکیل رسوب در فرآیند اسمز معکوس طراحی شده است. آنتی اسکالانت ROPUR تشکیل انواع رسوبات معدنی را در انواع غشاهای پلی آمیدی، استات سلولزی و پلی اتری به حداقل می رساند.

آنتی اسکالانت ROPUR مخلوطی از فسفونات­های آلی و کربوکسیلات ها است و با عملکرد بازدارنده رسوب بالا مانع از تشکیل انواع رسوبات معدنی در غشای RO میشود.

آنتی اسکالانت ROPUR یک بازدارنده رسوب عالی بویژه برای رسوبات کلسیم کربنات و کلسیم سولفات محصوب میشود. مزیت آنتی اسکالانت خارجی/آنتی اسکالانت ROPUR نسبت به سایر آنتی اسکالانت ها کاربرد این ماده به عنوان یک بازدارنده رسوب عالی برای انواع رسوب استرانسیوم سولفات و باریم سولفات است.

آنتی اسکالانت ROPUR به عنوان یک عامل پراکنده ساز انواع رسوبات آلی و اکسیدهای فلزی کاربرد دارد. این آنتی اسکالانت می­تواند به عنوان دیسپرسانت قوی برای آهن به کار رود.

کاربردهای آنتی اسکالانت خارجی/آنتی اسکالانت ROPUR

  • آنتی اسکالانت ROPUR به عنوان بازدارنده رسوب در انواع غشاهاهای پلی آمیدی و سلولزی کاربرد دارد.
  • آنتی اسکالانت ROPUR با انواع غشاها در سیستم اسمز معکوس/RO سازگار است.
  • کاربرد آنتی اسکالانت ROPUR عمر مفید غشا را افزایش می­دهد و منجر به کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری میگردد.
  • 375_250-ro_silica_fouling آنتی اسکالانت خارجی، آنتی اسکالانت  رپور Scale Inhibitor ROPUR / آنتی اسکالانت RO / RPI-3000A/دیسپرسانت رسوب خارجی

دوز/مقدار مصرفی آنتی اسکالانت ROPUR

میزان مصرفی آنتی اسکالانت خارجی/ROPUR وابسته به خواص آب خوراک است. به منظور تزریق آنتی اسکالانت ROPUR از پمپ های PE، PP و یا فولاد روکش دار استفاده میشود.

آنتی اسکالانت خارجی یا آنتی اسکالانت ROPUR به هر نسبتی در آب حل میشود. با این حال توصیه می­شود به هنگام استفاده از این آنتی اسکالانت به میزان ۱۰% در آب رقیق شود و پس از ۴۸ ساعت رقیق سازی در سیستم تزریق گردد.

دوز مورد نیاز از آنتی اسکالانت ROPUR وابسته به خصوصیات آب خوراک دارد و معمولا بین ppm 1-10  است.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آنتی اسکالانت ROPUR

محلول شفاف زرد رنگ شکل ظاهری
۱٫۱۴-۱٫۱۶ دانسیته g/mL
۴٫۸-۵٫۳ pH
-۱۰۰C نقطه انجماد
۱۰۰-۱۰۵۰C نقطه جوش
محلول در آب انحلال پذیری
0
برچسب ها :
نویسنده مطلب دکتر احمدپور

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

ارسال پیام
سوالی هست؟
سلام
شیمیچی پاسخگوی سوالات فنی شماست!
Powered by